Żaluzje fasadowe – czy warto je zamontować? Zalety i funkcje

Z osłonami zewnętrznymi okien najczęściej kojarzą się rolety zewnętrzne. Nie jest to jednak wyłączna opcja, by zabezpieczyć okna. W sprzedaży dostępne są również żaluzje fasadowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Jaką konstrukcję mają żaluzje fasadowe?

Osłony okien jak żaluzje fasadowe wyróżniają się konstrukcją analogiczną do zwykłych żaluzji montowanych we wnętrzach. Zbudowane są z poziomych profili, czyli lameli, które połączone są ze sobą za pomocą linek i osadzone są w ramie. Nad żaluzją znajduje się kaseta, w której można ją schować.

Do produkcji żaluzji fasadowych stosowane są głównie lekkie stopy aluminium, które wyróżniają się estetycznym wyglądem oraz wysoką trwałością – nie są podatne na korodowanie po wystawieniu na czynniki zewnętrzne.

Żaluzje fasadowe można zakupić w różnych kolorach, na przykład brązowym, czarnym, srebrnym, aby dopasować je do wyglądu okien i architektury domu.

Żaluzje fasadowe – jak działają?

Żaluzje zewnętrzne pozwalają na łatwe i wygodne osłanianie okien zgodnie ze swoimi potrzebami. W przeciwieństwie do rolet, które tylko przysłaniają okna całościowo lub częściowo, żaluzje mogą regulować dopływ światła do wnętrza budynku.

Za dnia, by wpuścić do pomieszczeń światło, żaluzje mogą być w pozycji, która je doświetla. Można także podnieść je całkiem do góry. Gdy słońce świeci w okno, żaluzje można zaciągnąć i odpowiednio ustawić ich lamele tak, aby zablokować promienie i tym samym nagrzewanie się wnętrza. Tak samo można ustawić je wieczorem, by ochronić się przed wzrokiem innych osób.

Zalety żaluzji fasadowych

Zastosowanie żaluzji fasadowych ma wiele korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na ich zakup zamiast rolet okiennych?

  • Wszechstronne działanie – żaluzje nie tylko mogą całkowicie przesłonić okna, ale mogą być także ustawione w pozycji, która pozwala na częściowe wpuszczanie światła do pomieszczeń.

  • Estetyczny wygląd – w porównaniu do rolet okiennych żaluzje wyglądają nowocześniej i bardziej estetycznie.

  • Funkcje antywłamaniowe – podobnie jak rolety żaluzje mogą redukować ryzyko włamania do domu.

  • Prosta obsługa – żaluzjami można sterować ręcznie lub za pomocą napędu, także z użyciem pilotów, smartfonów.

Gdzie można kupić żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe są produkowane na wymiar i mogą być dopasowane specjalnie do życzeń klienta pod kątem wielkości lameli czy koloru.

Osobom zamierzającym zamówić żaluzje fasadowe Śląsk – https://krajewski.pl/produkt/zaluzje-fasadowe daje do nich dostęp w wielu firmach, które specjalizują się w produkcji osłon okiennych na zewnątrz na zamówienie klientów.