Czy duży basen stelażowy musi być drogi

Coraz więcej osób chce mieć swój własny basen stelażowy. Duże baseny tego typu zapewniają ogromny komfort dla całych rodzin. Czy taki duży basen stelażowy kosztuje dużo? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie!

Jaki jest idealny rozmiar basenu do ogrodu?

Bardzo ważnym aspektem dla każdego, bez względu na to, czy zdecydujesz się na posiadanie basenu stelażowego, czy nie, jest to, jak duży będzie Twój basen. Czy jesteś w stanie zorganizować imprezę na balkonie? Czy istniejący basen będzie większy? Czy masz duże patio? A może po prostu chcesz organizować rodzinne spotkania?

Basen stelazowy

Basen stelażowy o idealnej proporcji wielkości do ceny

Duży basen oznacza dużo ludzi!to przede wszystkim duża pojemność. Na rynku bez trudu można znaleźć baseny ogrodowe, które pomieszczą nawet i dziesięć osób. To świetny sposób na spędzanie czasu w ciepłe, letnie dni, delektując się pogodą i promieniami słońca. O tym, jak dobrać rozmiar basenu do miejsca, jakim dysponujemy, traktuje tekst w serwisie weranda.pl.

Materiał: z jakiego tworzywa powinien być wykonany basen ogrodowy?

Jaki rodzaj materiału wybierzesz? Basen betonowy jest bardzo wytrzymały, może wytrzymać silne wiatry i może również szybciej wyschnąć. Ale jest też droższy. Basen drewniany jest odpowiedni do małego mieszkania, ale nie do dużego domu.

Stal i PVC są najlepszymi materiałami, ale muszą być chronione przed warunkami atmosferycznymi. Pokrycia basenów ze stali nierdzewnej są bardzo drogie, ale warte inwestycji! Stal nierdzewna jest elastyczna, co oznacza, że sprawdzi się w trudnych warunkach pogodowe, których na naszych wysokościach i szerokościach geograficznych nie brakuje.

Co warto podkreślić, stal nierdzewna jest najlepszym materiałem do utrzymania basenu w czystości i dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli chcemy mieć pewność, że stelaż będzie wolny od rdzy, to już na etapie zakupu powinniśmy upewnić się, że jest wykonany właśnie z tego tworzywa.

Bezpieczeństwo dla najmłodszych

Zawsze powinniśmy pamiętać o tym, by w odpowiedni sposób odgrodzić basen od najmłodszych, by nie mieli oni do niego niczym nieskrępowanego dostępu. Może to być na przykład drewniana obudowa, ale i ruchoma drabinka, którą w razie potrzeby będziemy mogli odsunąć od wejścia.

Przenosna drabinka

Przenośna drabinka jako wejście do basenu

Postaw na unikalny styl

Potrzebujesz dużego basenu do organizacji wielu imprez? A może raczej potrzebujesz basenu dla starszych dzieci? A może raczej kluczową rolę odgrywają spotkania rodzinne? Duży basen to wiele świetnych możliwości aranżacji.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by dodatkowo zabudować basen lub by pomalować go w ciekawe wzory. Od wielu lat świetnie „sprzedają się” tradycyjne, nawiązujące do marynarzy, biało-błękitne wzory. Ich dodatkowym atutem jest też to, że optycznie zwiększają one obszar basenu.

Zawsze można też tak zaaranżować okrągły basen stelażowy, by jego kolorystyka nawiązywała do innych elementów wystroju. Co warto podkreślić, duże baseny stelażowe z roku na rok są coraz tańsze. Wiele wskazuje na to, że trend ten będzie się umacniał. Tak samo, jak popularność takich konstrukcji, w czym duży udział ma pandemia koronawirusa, która skutecznie zniechęciła wiele osób od wakacyjnego podróżowania.