Kupujemy tani narożnik – czy warto?

Wiele osób wyposażających swoje nowe mieszkanie lub dom zastanawia się nad tym, czy mądrym pomysłem jest kupowanie nieco tańszych mebli. Dobrym tego przykładem może być tani narożnik, który wiele osób uważa za coś słabej jakości i niewartego kupowania. Czy tak jest faktycznie? Czy tanie narożniki muszą być słabe? Jak się okazuje, nie zawsze tak musi być.

Skąd bierze się niska cena?

Żeby zrozumieć to, czy tani narożnik musi być słabym produktem, najpierw warto sobie zadać inne pytanie, czyli z czego bierze się wysoka cena poszczególnych modeli narożników. Dlaczego jedne modele są w niezbyt wygórowanej cenie, podczas gdy drugie kosztują często majątek?

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem wypływającym na cenę narożnika jest jego producent. Marka podobnie, jak w przypadku innych produktów ma tu kolosalne znaczenie w końcowej wycenie.

Kolejną bardzo ważną sprawą mającą duży wpływ na cenę narożnika, jest jego wielkość. Naturalne jest oczywiście to, że im większy będzie dany mebel, tym wyższa będzie jego cena z powodu większej ilości użytych do jego produkcji materiałów.

Następną bardzo ważną sprawą podczas kupowania narożnika jest to, z jakich konkretnie będzie on zrobiony materiałów. W zależności od tego, jakie będą obecne w nim sprężyny, a także jakiego rodzaju materiał zastosowany zostanie na obiciach, różnice w cenie całego mebla mogą być naprawdę duże.

Ostatnią sprawą wpływającą w bardzo dużym stopniu na cenę narożnika jest jego funkcjonalność i dodatkowe możliwości. Doskonałym przykładem w tym aspekcie jest np. możliwość spania na takim narożniku. Jeśli więc będzie on rozkładany, czyli będzie wyposażony w dodatkową przestrzeń do spania, specjalne mechanizmy zamykające i otwierające go, to siłą rzeczy cena całego modelu musi wzrosnąć.

Kiedy narożnik będzie tani i dobry?

Jak zatem widać po powyższym opisie, cena narożnika nie musi wcale oznaczać tego, że będzie on produktem drugiej kategorii, którego nie warto kupować z powodu dużego ryzyka jego uszkodzenia. Kiedy zatem tani narożnik będzie doskonałym wyborem i sprawdzi się równie dobrze, jak ten z wyższej półki cenowej?

W przypadku, gdy narożnik będzie miał służyć jedynie do codziennej rekreacyjni, czyli np. oglądania telewizji, a nie do spania, a także nie będzie musiał być pokryty drogimi materiałami takimi jak np. skóra, wtedy cena danego modelu będzie relatywnie niska, a jednocześnie taki model będzie rewelacyjnej jakości i z pewnością będzie świetnie służył domownikom podczas ich codziennego relaksu na danym narożniku.