Stoły i krzesła dla miłośników stylu boho

Pod nieco dziwnie brzmiącą nazwą stylu boho kryje się wzornictwo oparte na dużej dozie swobody i indywidualizmu. Boho to słowo pochodzące od francuskiego la bohème, co znaczy cyganeria, a idąc dalej – określenie to dotyczyło grupy artystów, którzy pozbawieni majątku w wyniku zawirowań historycznych, zaczęli tworzyć własny styl w zakresie ubioru i aranżacji wnętrz, przy wykorzystaniu koncepcji własnych i dostępnych materiałów. Ich pomysłowość i kreatywność zainspirowała kolejne pokolenia artystów oraz projektantów.

Styl boho cieszy się niegasnącą popularnością i z impetem wkroczył nawet na nowoczesne salony. Stoły i krzesła boho to prawdziwa gratka dla tych osób, które uważają się za indywidualistów, poszukują nowych form wyrazu dla samych siebie. Są to ponadczasowe meble, które sprawią, że dom zyskuje szlachetne piękno i nieszablonowy charakter.

Jakie stoły i krzesła w stylu boho do nowoczesnego mieszkania?

Patchwork i kolaż to słowa, które mogą w pełni oddać charakter tego stylu, a zarazem ułatwią wybór modeli stołów oraz krzeseł dopasowanych do naszego wnętrza. Niektórzy miłośnicy boho są stałymi bywalcami targów staroci, gdzie można wyszukać prawdziwe perełki światowego meblarstwa, a poszukiwacze nowych mebli znajdą wiele interesujących propozycji w sklepach internetowych lub bezpośrednio w salonach. Mebli boho można poszukiwać wymiennie z produktami w stylistyce vintage. Do wyboru są tu liczne stoły z tłoczonymi nogami, z szufladami ze zdobionym frontem lub bez, a także o zróżnicowanym kształcie blatów: od prostokątnych po owalne.

Nie bójmy się żywych kolorów, śmiałych kontrastów i elementów antycznych łączonych z nowoczesnymi. Stoły i krzesła boho mogą być kolorowe, od bieli po turkusy, sięgnijmy po patchworkowe lub pasiaste tapicerowane krzesła. Co więcej – zestaw krzeseł nie musi być jednolity kolorystycznie, łączmy barwy i niczym cyganeria sprzed lat, bawmy się estetyką, by zyskać niepowtarzalny efekt boho w naszym domu.