Sprzęt do Kitesurfingu – gdzie najlepiej go schować?

Kitesurfing cieszy się ostatnimi czasy rosnącą popularnością w wielu regionach świata – w tym również w Polsce. Nie ma się zresztą co dziwić – wiatr we włosach i szum wody pod stopami to czysta przyjemność. Warto jednak zawczasu zastanowić się nad tym, gdzie będziemy trzymać swój sprzęt do Kitesurfingu, bo tego będzie całkiem sporo.

Zestaw do Kitesurfingu składa się z kilku podstawowych elementów – deski, baru i latawca. Oprócz tego jednak potrzebne nam będą też różnego rodzaju akcesoria, jak stateczniki, gogle – a także odzież. Trzeba przyznać, że jest tego całkiem sporo – całkowicie naturalne są więc problemy z przechowywaniem. Nie jest to jednak nic, z czym nie można sobie poradzić. Wystarczy odpowiednio zaplanować przestrzeń i wykorzystać właściwości niektórych pomieszczeń, aby zmyślnie ukryć wszystkie te elementy.

Pomieszczenia, w których można schować deskę do Kitesurfingu

Najmniej kłopotów sprawi nam deska kite. Jest płaska i stosunkowo niewielka, dzięki czemu możemy bez problemu ustawić ją przy ścianie za szafą w salonie, czy za ubraniami w garderobie. Funkcjonalnym rozwiązaniem może być również umieszczenie deski w łazience – nieopodal pralki czy przy prysznicu. Nie rzuca się ona wtedy w oczy, a nawet jeśli zostanie zauważona – doskonale komponuje się z wyglądem pomieszczenia, dodając wręcz wnętrzu nieco wyjątkowego uroku.

Kitesurfing, akcesoria – gdzie najlepiej je przechowywać?

Do Kitesurfingu potrzebujemy również wielu akcesoriów, takich jak gogle, kask, statecznik, kamizelka czy leash. Wszystkie te przedmioty można zakupić w sklepie internetowym Decathlon – gdzieś trzeba je jednak trzymać. Najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie oddzielnej szafki – najlepiej dość dużej, w której zawsze będziemy je przechowywać. Jeśli nie mamy takowej, warto zastanowić się nad zakupem plastikowej lub drewnianej skrzyni, którą będziemy mogli umieścić w dowolnym miejscu czy też nawet zrobić z niej w pełni funkcjonalny mebel – jak chociażby stolik do kawy czy taboret.

Gdzie trzymać latawce i bary, żeby nie przeszkadzały nam na co dzień?

Latawiec i bar są elementami, bez których nie możemy uprawiać Kitesurfingu. Okazują się jednak bardzo problematyczne jeśli chodzi o przechowywanie. Podobnie jak w przypadku akcesoriów – będziemy potrzebowali do tego specjalnie wyznaczonej przestrzeni.

Sam bar możemy schować w garderobie – najlepiej gdzieś niedaleko deski, aby go nie zgubić. Jeśli zaś chodzi o latawiec, powinniśmy go schować w worku lub specjalnym pokrowcu. Ten możemy po prostu schować do szafy z ubraniami lub skrzyni, w której trzymamy też akcesoria.

Kitesurfing jest pięknym sportem – wymaga jednak bardzo dużej ilości sprzętu. Nie ma się jednak co zarażać: wystarczy bowiem, że wykorzystamy odpowiednio swoją domową przestrzeń, a nie będzie to stanowiło żadnego problemu. Warto rozważyć zakup szafki lub skrzyni, w której będziemy mogli bez problemu schować wszystkie niezbędne akcesoria, a także latawiec. Przedmioty takie jak bar czy deska możemy natomiast trzymać w garderobie.