Komfortowa sypialnia – aranżacje wnętrza

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak niezwykle istotny dla naszego zdrowia i samopoczucia jest sen. Właściwie przemyślana aranżacja sypialni sprawi, że pomieszczenie to będzie mogło zapewnić nam dobrą jakość snu i zasłużony odpoczynek. To z kolei korzystnie wpłynie na komfort codziennego życia. Jak zatem sprawić, aby nasza sypialnia była naprawdę komfortowa? Warto pamiętać o kilku podstawowych wskazówkach – zapraszamy do dalszej części artykułu.

Spis treści:

Zacznijmy od kolorów

Łóżko jest najważniejsze
Funkcjonalne meble do sypialni

Właściwie oświetlenie wnętrza

Zacznijmy od kolorów

wystroj sypialni

Jeśli pragniemy pięknej, komfortowej sypialni, przy wykańczaniu wnętrza zwróćmy szczególną uwagę na dobór odpowiednich barw – tak ścian, jak i elementów wyposażenia i dodatków. Często spotykanym i dobrym rozwiązaniem są jasne kolory. Aranżacja sypialni w szarościach lub odcieniach błękitu czy beżu wprowadza przyjemny, odprężający klimat, pozwalający na zrelaksowanie się przed snem. Dodatkowo, jasne ściany w sypialni powiększą optycznie wnętrze i dadzą nam swobodę w doborze elementów wystroju.

Łóżko jest najważniejsze!

Nawet najpiękniejsza i właściwie dobrana kolorystyka w sypialni to jedynie pierwszy krok do urządzenia komfortowego pomieszczenia. Niezbędne są przecież meble! Najważniejsze jest, rzecz jasna, łóżko – i to odpowiednio duże. Najbardziej wygodne będzie łóżko kontynentalne, jednak wymaga ono większego pomieszczenia. Oczywiście, możliwe jest też specjalne projektowanie sypialni już od początku z myślą wstawienia łóżka tego typu. Znaczenie ma również dobór odpowiednio miękkiego i sprężystego materaca. Warto zwrócić szczególną uwagę na te elementy, aby dobrze się wysypiać, a co za tym idzie – być bardziej zadowolonym z życia.

Funkcjonalne meble do sypialni

wystroj sypialni

By nasza sypialnia była w pełni funkcjonalna powinniśmy wyposażyć ją w odpowiednie meble. Warto postawić tu na wygodny stolik bądź szafkę nocną, na której umieścimy lampkę, tak niezbędną przy praktykowanym przez wielu czytaniu przed snem. Niezastąpiona może okazać się również pojemna komoda, która pomieści rzeczy codziennego użytku, tworząc jednocześnie przestrzeń na kwiaty czy też fotografie. Choć najbardziej popularne meble w sypialni to te w stylu skandynawskim, postawić można również na warianty bardziej kolorowe i nietuzinkowe.

Właściwie oświetlenie wnętrza

wystroj sypialni

Wykańczanie sypialni nie obyłoby się bez doboru oświetlenia – nasza aranżacja powinna zachwycać tak w dzień, jak i w nocy. Sprawdzą się tu wspomniane już lampki nocne, jednak nie jest to wystarczające oświetlenie w sypialni. Powinniśmy uwzględnić tu również oświetlenie górne – od bardziej klasycznych propozycji, jak eleganckie żyrandole, po bardziej modernistyczne lampy, jeśli tylko marzy się nam nowoczesna sypialnia. Interesującą propozycją są kinkiety, nadające pomieszczeniu bardziej nastrojowy i przytulny charakter.