Robimy porządek w garażu – praktyczne wskazówki

Wraz z nadejściem wiosny niejeden z nas myśli o porządkach. Dotyczy to nie tylko naszych domów czy mieszkań, ale również innych przestrzeni, na przykład garażu. Jeżeli potrzebujesz lepszej organizacji przestrzeni garażowej, masz dosyć wszechobecnego bałaganu i chaosu oraz marzysz, by zawsze móc na czas znaleźć to, czego akurat potrzebujesz, zapoznaj się z kilkoma poniższymi wskazówkami. Te parę prostych porad może okazać się niezastąpionym wsparciem w okresie porządków w garażu.

Podziel swój garaż na strefy

W pierwszej kolejności należy zacząć od ogólnego zaplanowania poszczególnych miejsc w garażu. Nie musi przecież być tak, że cała jego przestrzeń służy w zasadzie do wszystkiego, przez co nic nie ma swojego miejsca, a pomieszczenie wciąż wydaje się zagracone. Podziel swój garaż na określone strefy. Mogą to być między innymi: strefa dotycząca samochodu, strefa związana z ogrodem, strefa magazynowa, a także wiele innych w zależności od twoich indywidualnych potrzeb, codziennych zajęć i upodobań.

Zacznij od narzędzi

Kiedy już podzielisz przestrzeń garażu na konkretne obszary, kolejnym krokiem powinno być dokładne uporządkowanie narzędzi. Jak powszechnie wiadomo, w przeciętnym garażu tego typu mniejszych bądź większych sprzętów mamy naprawdę niemało. Stąd zacznij właśnie od nich, a szybko zorientujesz się, jak wiele miejsca zajmowały, sprawiając wrażenie niebagatelnego chaosu. Dobrym pomysłem będzie również podzielenie tych narzędzi pod względem tego, do jakich prac się ich używa, a także pod względem częstotliwości ich wykorzystywania przez ciebie na co dzień.

Zainwestuj w pojemniki

Najlepszym z rozwiązań, by zachować porządek w garażu  jest zaopatrzenie się w różnego rodzaju pojemniki. Warto zakupić różne rozmiary takich pojemników na narzędzia i inne rzeczy znajdujące się w garażu, ponieważ pozwoli to na lepszą organizację przestrzeni i komfortowe oraz bezpieczne przechowywanie wielu elementów. Dzięki temu z łatwością znajdziesz to, czego akurat będziesz potrzebował, a przy tym unikniesz porozrzucanych po całym garażu narzędzi, gwoździ i innych.

Wykorzystaj do maksimum przestrzeń w pionie

Dobrze rozplanowana i otwarta przestrzeń to taka, która jest w pełni wykorzystana w pionie. Co to oznacza? Nic innego, jak fakt, że powinieneś zaopatrzyć swój garaż w wysokie regały czy szafki garażowe . Będziesz mógł swobodnie poukładać na nich wspomniane wyżej pojemniki z narzędziami i sięgać po nie, kiedy tylko zechcesz. W ten sposób garaż zyska mnóstwo dodatkowego miejsca, a ty swobodę ruchu oraz pracy.