Po czym poznać dobre okna PCV?

Wiosna to zdecydowanie bardzo dobry moment na to, aby zająć się montażem stolarki budowlanej. Okna PCV do niej właśnie należą. Jak wybrać te odpowiednie, czym się sugerować przy zakupie? Jak poznać dobrej jakości okna PCV? Sprawdzamy.

Zakup dobrej jakości okien www nie jest taką prostą sprawą. Mnogość rozwiązań, dużo parametrów technicznych, techniki montażowe, a także wiele możliwości konfiguracji okien bardzo często są niejasne dla przeciętnego Kowalskiego. Dlatego warto skorzystać pomocy fachowców od okien. Dzięki temu unikniemy błędów, straty pieniędzy i niepotrzebnego stresu.

Okna PCV – liczy się nie tylko cena

Decydując się na zakup okien PCV w Warszawie (i nie tylko) nie wolno sugerować się wyłącznie ceną. Dobra firma, która elastycznie podchodzi do potrzeb klientów powinna mieć w swojej ofercie zarówno okna lepsze, jak również bardziej uniwersalne. Niska cena okien może przekładać się na gorszą specyfikację, trudności montażowe, a także mniejszy komfort użytkowania. Dobre okna PCV to nie są zdecydowanie najtańsze okna.

Ogólna estetyka okien PCV

Odwiedzając salony sprzedaży okien mamy możliwość fizycznego objerzenia tego, jak wyglądają okna w całości. Mamy więc bardzo dobrą możliwość, aby sprawdzić efekt końcowy. Warto zwrócić uwagę na estetykę profili okiennych, jakość ich wykończenia, gładkość powłoki, łatwość utrzymania powłoki, jakość i równość uszczelnienia, jakość ewentualnych szprosów i komfort użytkowania klamek. Okna PCV powinniśmy również kontrolować po ich dostarczeniu na budowę. Nie powinny być uszkodzone, obdrapane, wypaczone.

Specyfikacja okien PCV

Nie ważne, czy kupujemy drzwi wewnętrzne, zewnętrzne czy okna PCV zwracajmy uwagę na ich specyfikację. Wśród najważniejszych parametrów można wymienić:

Uw – współczynnik przenikania ciepła,
G- współczynnik przenikalności energii słonecznej,
Ug – współczynnik przenikania ciepła pakietu szybowego,
Uf – współczynnik przenikania ciepła ramy.

Parametry okien są bardzo ważne i dobrze dobrane okna dzięki temu zapewnią maksymalny komfort cieplny, a także akustyczny. Od strony nasłonecznionej budynku powinniśmy montować jak największe okna, o dużej przenikalności słońca, a od strony północnej najmniejsze (charakteryzujące się niskim współczynnikiem przenikania ciepła).

Zobacz także: https://www.otopr.pl/drzwi-antywlamaniowe-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/

Łatwy montaż okien PCV

Okna PCV powinny być po prostu solidne, wykonane z wielokomorowych profili. Profile powinny być sztywne i odporne na odkształcanie się, a tym samym zapobiegające nieprawidłowemu pracowaniu okien. Solidnej jakości okucia zabezpieczą okno przed wypchnięciem, podważeniem i wypadnięciem, a wnętrze domu przed włamaniem.