Kilka słów o instalacjach fotowoltaicznych

Moda na montowanie instalacji fotowoltaicznych panuje nie tylko w różnych krajach na świecie, ale również w Polsce. Fotowoltaikę instalowana jest we wszystkich zakątkach kraju – zarówno w małych województwach takich jak w województwo świętokrzyskie (Busko-Zdrój, Pińczów, Kielce) ale również w większych województwa takich jak mazowieckie czy małopolskie.

Co to jest fotowoltaika?

To potoczne wyrażenie dla instalacji fotowoltaicznych, które zbudowane są ze specjalnych paneli PV. Ich zadaniem jest wyłapanie promieniowania słonecznego, a następnie przekształcenie ich w prąd elektryczny, który jest niezbędny do naszego codziennego funkcjonowanie. Każda instalacja fotowoltaiczna powinna składać się z inwertera. Nie należy tez zapomnieć o odpowiednio dobranych zabezpieczeniach od strony DC i AC, które zapobiegają negatywnym skutkom przepięć i stanowią doskonałą ochronę dla całej instalacji jak i urządzeń w domu.

Instalacje PV – świętokrzyskie

Istnieje wiele firm zajmujących się montaże instalacji fotowoltaicznych. W swojej ofercie posiadają zarówno doradztwo w doborze wielkości instalacji fotowoltaicznych. Wiele z nich w imieniu swoich klientów składa wnioski, które pozwalają na pozyskanie środków w ramach ogólnopolskich programów operacyjnych jak i w ramach świętokrzyskiej programu operacyjnego. Dodatkowo firmy, takie załatwiają wszelkie formalności związane z zakładem energetycznym, dzięki czemu nadwyżki prądu możemy sprzedać i odebrać na przykład zimą. Firmy fotowoltaiczne w świętokrzyskim zazwyczaj zajmują się również serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Czym się kierować przy wyborze firmy, która ma zamontować nam instalacje fotowoltaiczną?

Najlepiej popytać wśród znajomych bądź rodziny czy nie mają firmy godnej polecenia. Jest to szczególnie dobra metoda poszukiwania firmy fotowoltaicznej w mniejszych miejscowościach. Warto też sprawdzić opinie w internecie. Wybierając firmę można też zadzwonić i poprosić o przygotowanie oferty, a potem wybrać najlepszą. Należy przy tym wszystkim pamiętać, by nie kierować się ceną za wszelką cenę. Najniższa cena nie zawsze idzie w parze z jakością zarówno samej instalacji jak i profesjonalizmem wykonanej usługi. Na terenie województwa świętokrzyskiego wartą polecenia jest na przykład firma Solarx, która siedzibę ma w Busku-Zdroju. Jej pracownicy cechują się profesjonalizmie i kompetencją. W swojej ofercie mają specjalne pakiety zarówno dla indywidualnych odbiorców, firmy jak i gospodarstw rolnych. Dodatkowo panele fotowoltaiczne montują nie tylko na dachach ale również bezpośrednio na gruncie. Jedną z propozycji Solarx, jest również budowa wiat parkingowych z panelami fotowoltaicznymi, które produkują prąd na własne potrzeby.