Płytki do łazienki w skandynawskim stylu – jakie będą najlepsze?

Skandynawski styl może sprawdzić się w każdej łazience – tej dużej i mniejszej. Jakie płytki warto od niej wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane wzory płytek, które sprawdzą się w łazience w stylu scandi!

Łazienka w stylu skandynawskim – jak ją urządzić?

Styl skandynawski w aranżacji wnętrz to przede wszystkim naturalne materiały (albo ich imitacje), jasne kolory oraz przytulne detale. To styl uniwersalny i powoli już ponadczasowy, który na dobre zadomowił się w wielu wnętrzach.

W stylu skandynawskim można również urządzić łazienkę. To doskonały wybór zwłaszcza do małych łazienek, w których ważne jest uzyskanie efektu ich optycznego powiększenia.

Łazienka w skandynawskim stylu to pomieszczenie jasne, zachęcające do relaksu, ale także funkcjonalne. Przywodzi na myśl naturę, ponieważ można zobaczyć w niej wzory jak drewno i kamień. Także niezwykle istotne jest jej oświetlenie, które powinno być różnorodne i praktyczne. Ponadto warto zwrócić uwagę na dekoracje – w skandynawskich wnętrzach najczęściej są to rośliny, plakaty, ceramiczne akcesoria łazienkowe.

Jak wybrać płytki do łazienki w stylu scandi?

Niezwykle ważnym elementem każdej łazienki w skandynawskim stylu są płytki ceramiczne. Jakie wzory płytek warto wziąć wtedy pod uwagę?

Osobom chcącym zamówić płytki łazienkowe Kraków – https://cermar2.pl/pl/gallery/view/24-plytki/ oraz inne miasta w Polsce zapewniają dostęp do wielu stylowych propozycji. Sprawdź przygotowane przez nas płytki!

1. Płytki drewnopodobne

Jednym z najczęściej wybieranych wzorów płytek do łazienek w stylu skandynawskim są płytki drewnopodobne. Są to płytki perfekcyjnie imitujące naturalne drewno, dzięki czemu wspaniale wyglądają w tych właśnie wnętrzach. Najczęściej kupowane są płytki o wzorach jasnego drewna, które rozświetla wnętrza.

2. Białe płytki cegiełki

To jeden z najpopularniejszych wariantów płytek w skandynawskich łazienkach. Ponadczasowe i stylowe cegiełki na ścianach sprawdzą się wtedy doskonale.

3. Płytki marokańskie

Znakomicie sprawdzą się także w skandynawskiej łazience. Najczęściej kupowane są te w kolorach bieli, czerni i szarości. Efektownie prezentują się na podłodze, ale mogą też zdobić część ścian.

4. Płytki imitujące kamień

W łazience w skandynawskim stylu świetnie wyglądają również płytki imitujące kamień, na przykład szary piaskowiec. Doskonale komponują się z bielą oraz z motywem drewna.

5. Płytki imitujące beton

To także świetna opcja przeznaczona do skandynawskiej łazienki. Doskonale wyglądają wtedy, gdy ułożone są na podłodze i towarzyszy im dodatek płytek w klasycznym kolorze bieli.