Naklejki do kuchni – przydatne, czy nie?

Spośród wielu metod aranżacji i ozdabiania pomieszczenia kuchennego, naklejki do kuchni wzbudzają szczególne zainteresowanie klientów. Co jest przyczyną tego zjawiska? Czy warto postawić na taką ozdobę?

Dekoracyjne naklejki ścienne

Miejsce pracy

Kuchnia jest przede wszystkim miejscem pracy – przyjemnej (dla wielu), lecz wciąż pracy. Przygotowanie produktów spożywczych pod przyrządzenie potrawy wiąże się z szeregiem czynności takich jak mycie, cięcie, krojenie, smażenie, mieszanie sosów – wszystko to wymaga skupienia i dobrej organizacji miejsca pracy. Ponadto, wysokie temperatury i parowanie sprawiają, że na ścianach kuchni odkłada się woda, a czasem bywają zachlapane którymś z używanych produktów.

Z tych powodów warto zadbać, aby ów kuchenne ściany były przykryte tworzywem, z którego łatwo można zmyć cokolwiek z wymienionych powyżej rzeczy. Tradycyjnie, w kuchniach kładzie się kafelki – a przynajmniej w ich najbardziej newralgicznych miejscach, jak okolice zlewu i kuchenki. Czy jednak kafelki są jedynym wyjściem z sytuacji? Otóż nie; można zastosować jeszcze fototapetę lub naklejkę.

Jak stosować?

Rozwiązanie polegające na przyklejeniu w kuchni naklejki lub fototapety jest bardzo proste, stosunkowo tanie i z możliwość zamówienia online. Wystarczy zmierzyć powierzchnie, na której ma zostać umieszczona i zamówić ten wymiar w wybranym wzorze – lub własnym, wysłanym do firmy oferującej ten rodzaj usług.

Umocowanie, czyli przyklejenie jej jest łatwe i szybkie; naklejki tworzone zmyślą o kuchniach lub łazienkach są produkowane z tworzyw odpornych na namoknięcie i przystosowanych do mycia, lub ścierania, co często ma miejsce podczas kuchennych prac. Gdy się znudzi lub zniszczy – równie łatwe jest jej usunięcie lub zastąpienie nową. Czasem słychać opinie, że naklejki na ściany są mało gustowne i niezbyt pasują do wizji przytulnego domu, lecz naszym zdaniem wszystko zależy od wybranego wzoru.

Nowoczesne podejście do designu i aranżacji wnętrz pełne jest łączenia faktur, motywów i stylów, dlatego w ostatnich latach, po krótkim czasie nieobecności, fototapety stały się na nowo modne.