Czarno-białe aranżacje wnętrz, czyli co jest teraz na topie

Połączenie klasyki – bieli i czerni wiedzie ostatnio prym w aranżacjach wnętrz. Okazuje się, że kolory znajdujące się na dwóch odmiennych biegunach palety, doskonale ze sobą współgrają. 

Duet bieli i czerni stanowi znakomite połączenie, o czym można się przekonać na własnej skórze. Mimo swego minimalizmu potrafi on kreować oryginalne i efektowne wnętrza.

Czarno-białe aranżacje wnętrz – siła kontrastu

Połączenie bieli i czerni jest o tyle bezpieczne, że jest bardzo mało prawdopodobne jest popełnienie aranżacyjnego faux pas. Dzięki temu możemy puścić wodze wyobraźni i tym samym dać się ponieść naszej kreatywności.

Czarno-białe aranżacje wnętrz – łączenie wzorów

Jeśli stawiamy swoje pierwsze kroki w aranżacjach to powinniśmy wziąć pod uwagę to, aby nie łączyć wielu różnorodnych wzorów, tylko własnie wybrać jednokolorowe elementy w kolorze białym lub czarnym. Wstęp do zgłębienia tajników sztuki dwubarwnych, kontrastujących aranżacji stanowią kompozycje z ceramiki, dwustronna pościel oraz ciemne meble w jasnych wnętrzach.

Ciekawą propozycją będzie także np. galeria czarno białych zdjęć, które powieszone zostaną na ścianie w czarnych i białych ramkach. W przypadku, gdy na etapie wykończenia domu jesteśmy już zdecydowani na kontrast, to możemy postawić na czarne drzwi wewnętrzne. Dobrze odetną się one od białych ścian. Modny akcent do wnętrza wprowadzimy także wieszając na ścianie czarną półkę, którą wypełnimy książkami o białych grzbietach i na odwrót. Da to także efekt przytulności.

Czarno-białe aranżacje wnętrz – szach, mat

Najbardziej oczywistym deseniem, który zestawia czerń z bielą jest szachownica. Możemy jednak uzyskać mniej surowy i bardziej wysublimowany wystrój stawiając na pepitkę. Ostatnie sezony pokazały, że cieszy się ona dużą popularnością. Dobrze też zestawiają się z florystycznymi inspiracjami.

fot. Eurofirany