Męska strefa, czyli tworzymy wymarzoną piwnicę użytkową krok po kroku

Każdy mężczyzna marzy o miejscu tylko dla siebie, w którym będzie mógł spędzać czas sam czy też ze swoimi kolegami. Swoista męska strefa, do której kobiety nie mają wstępu. I nie chodzi tu o dyskryminację, wszak są takie chwile, że kobiety także chcą spędzać czas w swoim towarzystwie. Zatem dziś podpowiemy, jak stworzyć wymarzoną męską strefę w piwnicy krok po kroku.

Dom z piwnicą to wcale nie przeżytek

Kiedyś piwnice używane były jako swoiste spichlerze, w których gromadziło się rozmaite zapasy, potem stały się miejscem, gdzie niejednokrotnie mieszkały zwierzęta, zwłaszcza na wsiach. Wreszcie służyły jako składziki czy miejsca w których znajdowała się kotłownia. Jednak piwnica wcale nie musi być szara, bura i ponura, a do tego z odczuwalną zewsząd wilgocią. Wszak można mieć w domu piwnicę użytkową i jeśli urządzisz ją z pomysłem, to sąsiedzi szybko pozazdroszczą Ci takiego miejsca tylko dla siebie. Wszak garaż to nie to samo, podobnie jak poddasze, które nie zawsze da się zaadaptować do potrzeb.

Wykończenie piwnicznych ścian – co sprawdzi się najlepiej?

Jeśli piwnica, to musi pozostać surowy klimat, dlatego na ściany najlepiej sprawdzą się płytki kamienne. Możesz wybrać różnego rodzaju materiały. Na samym początku przy zejściu do piwnicy może być niepozornie. Zatem świetnie będą prezentować się łupek kwarcytowy, wapień czy marmur o naturalnej strukturze. Z kolei po zejściu do piwnicy może zrobić się bardziej prestiżowo i możesz zdecydować się na szlifowany trawertyn, marmur czy nawet granit na podłogach i ścianach albo nawet pokusić się o elementy polerowane, które mogą dobrze komponować się z powieszonymi na ścianach lustrami. W takiej scenerii będzie dość klubowo, choć może być bardziej surowo, jeśli wybierzesz na ściany klinkier lub cegłę. Najmodniejsze płytki kamienne to oczywiście obecnie marmur, który zresztą występuje w wielu kolorach i strukturach. Stworzy wykończenie ścian i podłóg, a do wnętrza możesz wstawić tradycyjną drewniane meble, zwłaszcza jeśli tworzysz kącik do degustacji alkoholi czy męskiego biesiadowania.

Wyposażenie do męskiej piwnicy – czyli na jakie meble postawić?

Oczywiście w piwnicy można postawić zarówno na tapicerowane narożniki, jak i klasyczne biesiadne meble, czyli stoły drewniane i ławy. Obok tych ostatnich może stanąć drewniany kredens, w którym znajdą się alkohole i kieliszki. Można również pokusić się o barek drewniany ze stojakiem na wino. W takim anturażu nie może zabraknąć drewnianej beczki, która może być wyposażona w kranik i służyć do rozlewania piwa, ale może być elementem funkcjonalnym, np. miejscem do siedzenia. W sieci można znaleźć wiele kreatywnych pomysłów na wykorzystanie beczki. Może być też niewielkim stolikiem wykorzystywanym do gry w karty czy kości. Osoby, które interesują się DIY mogą stworzyć z niej zaokrąglony fotel z tapicerowanym siedziskiem. Wiele osób marzy o własnej strefie rozrywki, jeśli i na nią jest miejsce w piwnicy, a środki na zagospodarowanie są spore, można pokusić się o stół bilardowy. Znacznie mniejszym kosztem kupi się tarczę do rzutków i na nią także można postawić.

Przenośna antena i telewizor, czyli strefa kibica w piwnicy

Wielu mężczyzn narzeka na to, że ich partnerki nie pozwalają im w spokoju obejrzeć meczu w telewizji. Zatem w męskiej strefie na pewno znajdzie się i miejsce na telewizor. Tutaj trzeba będzie się raczej zaopatrzyć w przenośną antenę, choć oczywiście można zainstalować i dekoder. Oczywiście odbiór może być nieco trudniejszy, co zrozumiałe, jednak jeśli się uda zyska się miejsce, w którym można stworzyć strefę kibica tylko dla mężczyzn, wszak kobiety w większości na piłce się nie znają, a zwykle też zakłócają transmisję bardziej niż zacinająca się antena.

Męska strefa w piwnicy to naprawdę dobry pomysł. Pamiętaj jeszcze o odpowiednich dodatkach, na pewno sprawdzi się loftowe oświetlenie z żarówkami w stylu retro. Nie może zabraknąć też dodatków. Możesz wybrać antyramy i plakaty na ściany, a nawet na drzwi wejściowe. Oczywiście od zewnątrz możesz zawiesić na klamce zawieszkę z napisem nie przeszkadzać albo męska strefa.