Lifting wnętrza bez dużych kosztów

Aby nasze mieszkanie nabrało nowego charakteru, wcale nie trzeba wykonywać kosztownych prac remontowych. Wystarczy mały lifting wnętrza, aby zmieniło się ono nie do poznania. Znana architekt wnętrz Dominika J. Rostocka doradzi, jak szybko zmierzyć się z metamorfozą domowych wnętrz, aby efekt był spektakularny.

Nawet najlepiej i najnowocześniej urządzone wnętrza z czasem tracą na atrakcyjności. W takim momencie warto pomyśleć o zmianach, które pozytywnie wpłyną na nasz komfort przebywania w nim.

Lifting wnętrza, a nie rewolucja

Najszybszym i najprostszym sposobem na odświeżenie naszego wnętrza jest przemalowanie pomieszczeń na nowe kolory. Drugim, niezawodnym elementem będą tapety, które spowodują całkowitą zmianę nastroju we wnętrzu. Świetnym zabiegiem są również zabawy tkaninami, tzn. zmiana zasłon, obić meblowych – zmiana ich koloru, faktury, wzoru tkanin; dodanie wykładziny lub dywanu, poduch w nowych wzorach i kolorach. Do tego nowe oświetlenie i sukces mamy gotowy. Takimi łatwymi zabiegami nie tylko odświeżymy nasze wnętrze, ale możemy nadać mu zupełnie nowy charakter – radzi architekt wnętrz Dominika J. Rostocka.

 

Mamy już wizję nowego wystroju wnętrza. Czas przejść do kolejnego etapu, czyli wyboru odpowiednich materiałów wykończeniowych. Co nowego pojawiło się na rynku? Zdaniem Dominiki J. Rostockiej:

Tej wiosny należy zwrócić uwagę na artystyczne wydruki ścienne inspirowane latami 50.-60. oraz tapety o wyrazistych kolorach i nietypowych wzorach. To wszystko znajdziemy w najnowszych kolekcjach takich marek jak Glamora, Giardini czy Sandudd. Warto też zainteresować się wszelkiego rodzaju tynkami dekoracyjnymi. Moją szczególną uwagę zwróciły kolekcje Senso i Metrostone włoskiej marki Metropolis. W projektach architektów wnętrz z pewnością zagoszczą wszelkie ścienne elementy przestrzenne, w tym panele 3D np. marki Pulano. Do łask powróciły i znów stają się modne welury i zamsze w wyrazistych kolorach jak szmaragdowy, głębokie odcienie granatu. Niezmiennie pożądane będą też w domowych wnętrzach dobrej jakości wykładziny, które nadają wnętrzu „miękkości” i przytulności. Znajdziemy je w bardzo szerokim wachlarzu w ofercie marki Epic Carpets.

Lifting wnętrza – jaki styl wiedzie obecnie prym?

Lifting wnętrza tani

Według Dominiki J. Rostockiej, numerem jeden i najpopularniejszym stylem ostatnich miesięcy jest New Classic, gdzie ważną rolę odgrywa detal i wykończenie. Styl, który łączy styl klasyczny z nowoczesnym, tworząc elegancki i ponadczasowy look. Nadal modny pozostaje także styl vintage- inspirowany latami 50.-60., w którym dominują pastele, jasne kolory w ciepłych tonacjach oraz drewniane podłogi. Na świecie stopniowo odchodzi się już od stylu skandynawskiego, ale w Polsce nadal jest on bardzo lubiany i szeroko obecny w naszych wnętrzach.

fot. materiały prasowe