Lampy – oryginalny design w Twoim domu. Co wybrać?

Lampy są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego wnętrza. Właściwie dobrane nie tylko mogą zapewniać dostęp do potrzebnego światła, lecz również mogą być efektownym dopełnieniem wnętra. Jak wybrać designerskie lampy do domu? Sprawdź najpopularniejsze modele i zobacz, gdzie można je kupić!

Dlaczego warto kupić designerskie oświetlenie?

Wybór odpowiedniego oświetlenia do domu może nastręczać sporo trudności. W sklepach asortyment jest bardzo szeroki, lecz dużo lamp do wyboru wcale nie oznacza, że można kupić je bez problemów.

W przypadku wyrobów jak lampy design – https://designd10.pl/oswietlenie-designerskie/lampy-wiszace ma duże znaczenie, ponieważ to właśnie ich wzornictwo wpływa na wygląd całego pomieszczenia. Właściwie dopasowane do aranżacji mogą nadać jej niebanalny, gustowny wymiar, natomiast wtedy, gdy nie będą odpowiednio dopasowane, mogą obniżyć estetykę wnętrza.

Dzisiaj za designerskie oświetlenie nie trzeba dużo płacić, dlatego jest ono wybierane bardzo chętnie. Jakie modele lamp cieszą się powodzeniem wśród kupujących? Gdzie można je zamówić?

Designerskie lampy do domu – przegląd modeli

1. Lampy z przezroczystym kloszami

Jednymi z chętnie kupowanych lamp do salonów, kuchni i innych wnętrz są te wyposażone w przezroczyste klosze – z przejrzystego albo barwionego szkła. Uzupełnione o dekoracyjne żarówki typu Edison z widocznym filamentem wyglądaj nowocześnie i niebanalnie.

2. Lampy z wyplatanymi kloszami

Style aranżacji wnętrz jak boho i styl skandynawski są obecnie bardzo popularne. To wnętrza, w których duży nacisk kładziony jest na naturalne materiały. W te wnętrza świetnie wpisują się lampy z kloszami wyplatanymi, na przykład z rattanu.

3. Minimalistyczne lampy LED

Chętnie kupowane są także lampy LED o minimalistycznym wyglądzie, które prezentują się prosto i elegancko. Zastosowanie diod LED powoduje, że lampa może przybrać niebanalny wygląd.

4. Lampy na trójnogu

Jako lampę dodatkową we wnętrzu można zastosować lampę umieszczoną na trójnogu, która wprowadza do aranżacji niebanalny styl. Lampy te mogą być uzupełnione materiałowymi kloszami lub mogą przypominać reflektory.

5. Lampy stojące – podstawki na żarówki

Bardzo popularne są również lampy stojące w formie podstawek na żarówki z filamentem. Żarówka spełnia wtedy funkcję dekoracyjną i powoduje, że lampa może być znakomitym dodatkiem do wnętrza, na przykład można ustawić ją na stoliku, półce, komodzie, parapecie.

Gdzie kupować designerskie lampy?

Designerskie lampy można kupić w wielu sklepach – także online. Z aktualnie modnymi modelami można zapoznać się już teraz w internecie i natychmiast złożyć swoje zamówienie z szybką dostawą pod wskazany adres.