Fornir kamienny i jego zastosowanie

Fornir kamienny zyskuje na popularności i nie bez powodu. Jest dekorem, który ma zastosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, bardzo trwałym i szalenie ozdobnym. Wpisuje się w najnowsze trendy aranżacyjne i nie bez powodu nazywany jest tapetą z kamienia. Jakie ma zastosowanie i dlaczego warto postawić właśnie na niego? Podpowiadamy.

Fornir kamienny i jego charakterystyka

Fornir kamienny przez wielu nazywany jest także naturalną tapetą, albo tapetą z kamienia. Ten kamień w rolce stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych tapet i można z powodzeniem powiedzieć, że jest jednym z najtrwalszych materiałów wykończeniowych dedykowanych pokryciu ścian na rynku. Jest on bardzo cienki, co w praktyce oznacza, że jego grubość oscyluje w przedziale od 1 do 3 milimetrów. Co istotne – nie ma problemu ze zwinięciem go w rolkę, więc tym samym nie będziemy mieć żadnych problemów związanych z jego przetransportowaniem. Kolejnym ogromnym plusem kamienia w rolce jest także to, że jego montaż nie jest problematyczny. Rzecz jasna należy robić go zgodnie ze sztuką, aby móc wykorzystać jego potencjał, niemniej nie są to działania mocno skomplikowane.

Fornir kamienny – bardzo trwały materiał wykończeniowy

Oprócz walorów estetycznych jak również związanych z montażem warto zwrócić uwagę na to, że fornir kamienny jest bardzo trwałym materiałem wykończeniowym. Z powodzeniem można go zastosować w tak wymagających pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. Jest odporny na ścieranie jak również na wilgoć. Niestraszne są mu porysowania ani żadne inne uszkodzenia mechaniczne. Takie czynniki sprawiają, że bardzo często wygrywa w starciu z tradycyjnymi tapetami.

Fornir kamienny – uniwersalny materiał do każdego wnętrza

Fornir kamienny to materiał wszechstronny. Sprawdzi się zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. To materiał bardzo plastyczny, co w praktyce oznacza, że można go łączyć zarówno z aranżacjami utrzymanymi w stylu nowoczesnym, jak również tymi, którym bliżej jest to minimalizmu czy też eklektyzmu. Podkreśli loftowy charakter, ale nada też niesztampowości skandynawskiemu zamiłowaniu do natury. W zestawieniu z dekorami glamour wejdzie w rolę ciekawego kontrastu, natomiast w salonie nowoczesnym świetnie ozdobi ścianę telewizyjną czy też znajdującą się w strefie jadalnianej. Można także postawić na niego w sypialni. Bardzo wdzięcznie ozdobi ścianę za łóżkiem nadając wnętrzu eleganckiego tonu. Fornir kamienny to rozwiązanie na lata. Niewiele wskazuje na to, że jego popularność będzie słabła, stąd też możemy mieć pewność, że ozdobione nim wnętrze będzie mocno osadzone w najnowszych trendach przez długi czas.