Kinkiety BRITOP Lighting w nowoczesnym stylu

Nowoczesna architektura operuje światłem i prostotą formy. Wyposażenie wnętrz powinno być przede wszystkim starannie dopracowane, a im bardziej funkcjonalne – tym lepiej. Z myślą o takich projektach powstały nowe kinkiety BRITOP Lighting: Rogna, Arles, Gondola i Space.

Kinkiety BRITOP Lighting w nowoczesnym stylu

Trendy w projektowaniu pomieszczeń podążają w kierunku otwartych, jasnych przestrzeni,
w których panuje minimalistyczny ład. Przestronne wnętrza dają poczucie swobody
i wolności, a przede wszystkim – nieograniczone możliwości aranżacyjne. Projektanci odchodzą przy tym od mnożenia umeblowania na rzecz praktycznych elementów wyposażenia, które pełnią wiele funkcji naraz. Wszelkie ozdoby są ograniczane, a ich miejsce zajmują przedmioty użytkowe o pięknym wzornictwie. Przygotowane specjalnie z myślą o nowoczesnych aranżacjach wnętrza cztery nowe kinkiety marki BRITOP Lighting sprawiają, że oświetlenie nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Kinkiet dwa w jednym

Podstawą aranżacji nowoczesnego wnętrza jest zapewnienie funkcjonalnych blatów roboczych i miejsc do przechowywania drobiazgów. Ergonomiczne kinkiety Arles łączą w sobie funkcję oświetlenia i półki, dzięki czemu pozwalają na oszczędność miejsca. Kinkiet Arles może być wyposażony w półkę lub dodatkowy pojemnik na przybory do pisania. W zależności od indywidualnych potrzeb można dobrać model z okrągłą lub prostokątną półką. Biała, minimalistyczna obudowa z metalu została zestawiona na zasadzie kontrastu ze smukłym, czarnym ramieniem z tworzywa sztucznego. Wbudowane źródło światła LE 3W emituje ciepłe, nastrojowe, lecz wystarczające do np. czytania światło. Natomiast kinkiet Rogna to ukłon w stronę futurystycznych nurtów wzorniczych. Obudowa jest złożona z pojedynczego, pionowego elementu połączonego z okrągłą rozetą naścienną. Na szycie obudowy znajduje się oprawa o podłużnym kształcie walca z trzonkiem GU10, którą można ustawiać pod dowolnym kątem nachylenia. Stylowa lampa jest dostępna w kolorach czarnym, białym i matowy chrom.

Światło jak sztuka

We wnętrzach, w których przestrzeń i oryginalny design wyposażenia odgrywają kluczową rolę, elementem nadającym kompozycji finalnego charakteru jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Oprawy architektoniczne Space i Gondola wypełniają wnętrze nastrojowym światłem, a przy tym stanowią jego oryginalną ozdobę. Kinkiet Space został wykonany w całości z metalu. Bardzo nowoczesnego wyglądu nadaje mu forma sześcianu. Ukierunkowanie światła do góry i do dołu eliminuje ryzyko efektu oślepienia. Natomiast oprawa Gondola zwraca uwagę ciekawym, zawiniętym kształtem. Światło emitowane przez diodę LED umieszczoną po wewnętrznej stronie oprawy ulega rozproszeniu na elemencie pełniącym rolę odbłyśnika. Oprawy są montowane bezpośrednio na ścianę. Obydwie oprawy dostępne są w kolorach białym, chrom szczotkowany z białym wnętrzem oraz czarnym z wnętrzem w kolorze złota. Dodatkowo producent przygotował wersję Space wykonaną z białego szkła opalowego. Wbudowane trwałe diody LED o ciepłej temperaturze barwowej 3000 K pozwalają kreować nastrojowy klimat.

Kinkiety BRITOP Lighting w nowoczesnym stylu

Kinkiety BRITOP Lighting w nowoczesnym stylu