Jak urządzić mały pokój dzienny?

Wiele osób mieszka w małych dwupokojowych mieszkaniach, których powierzchnia nie przekracza 40 metrów kwadratowych. Bez względu na to jak jest ciasno chcemy mieć choć jeden pokój w którym będzie można w dobrych warunkach przyjąć gości.

Jak urządzić mały pokój dzienny? Paul Craig Photography

Gdy w rodzinie jest dziecko zwykle nie ma możliwości urządzenia oddzielnej sypialni. Skutkuje to tym, że w pokoju dziennym musi znaleźć się łóżko z funkcją spania. Najlepiej więc wybrać rozkładaną kanapę.

Jak urządzić mały pokój dzienny – umeblowanie wnętrza

W pokoju dziennym, który jest mały staramy się umieścić tylko niezbędne meble. Poza kanapą znajdzie się więc stół z krzesłami, stolik kawowy i jedna lub dwie komody. Stanowczo nie należy umieszczać w tak małych pokojach dużych szaf, foteli oraz typowych meblościanek, które tylko zabierają miejsce a wcale nie są pakowne. Ściany zależnie od upodobań malujemy na jasny kolor albo dajemy tapetę czy kamień. Oświetlenie powinno być nie tylko górne ale także i w postaci kinkietów albo lampy.

Na oknach umieszczamy rolety albo same firanki bez ciężkich zasłon. Na podłogę kładziemy niewielki ale miękki dywan. W małym pokoju nie przesadzamy także z dekoracjami. Jeśli lubimy możemy postawić kwiaty doniczkowe ale w rozsądnych ilościach. Na ścianach wieszamy rodzinne zdjęcia w prostych ramkach, może też pojawić się ciekawy zegar. Jeśli lubimy tekstylne dodatki to dajemy bieżniki i poduszki wykonane w jednym wzorze. I to w zasadzie wszystko co jest potrzebne do urządzenia przytulnego i funkcjonalnego pokoju dziennego w małym mieszkaniu.

Jak urządzić mały pokój dzienny? fot.: Inigo & Co.

Jak urządzić mały pokój dzienny? fot.: Helene Dabrowski Interiors