Jak urządzić kawalerkę za 30 tysięcy?

Wiele młodych rodzin na swoje pierwsze mieszkanie decyduje się nabyć małą kawalerkę. Ceny mieszkań są w Polsce bardzo wysokie w stosunku do zarobków dlatego wiele osób może sobie pozwolić tylko na taki mały lokal. Zatem, jak urządzić kawalerkę?

Przy odrobinie fantazji i chęci każdą kawalerkę można przytulnie i funkcjonalnie urządzić. Co ważne, da się to także zrobić tanio, a więc za nie więcej jak 30 000 zł. Gdy nabywamy kawalerkę w stanie deweloperskim musimy postarać się o gładzie na ścianach, farby, podłogi, kafelki. Najdrożej kosztować będzie kuchnia i łazienka.

Jak urządzić kuchnię w kawalerce?

 

W kuchni największym kosztem są meble pod wymiar. Nie trzeba jednak od razu zamawiać takich z górnej półki, wystarczą meble z Ikei za niecałe 5 000 zł. Do tego trzeba będzie kupić sprzęt AGD, zlew, baterie, oświetlenie. Kuchnia powinna spokojnie zamknąć się w kwocie 10 000 zł.

W łazience najwięcej kosztuje kabina, pralka, umywalka, WC, baterie. Całkiem sporo można zaoszczędzić na płytkach bo wystarczy, że położymy je na podłodze i w miejscach narażonych na wilgoć. Dużym wydatkiem będzie także szafa wnękowa do przedpokoju i kanapa. Z pozostałych mebli wystarczy kupić biurko, stolik kawowy, stół i dwie komody. To powinno wystarczyć.

Telewizor można zawiesić na ścianie bez konieczności kupowania mebli. Do wydatków należy jeszcze doliczyć drzwi wewnętrzne, oświetlenie i rolety okienne. Taka minimalistyczna wersja spokojnie pozwoli wygodnie korzystać z kawalerki.

Jak urządzić kawalerkę? fot.: Stonebreaker Builders & Remodelers

źródło: materiały prasowe