Granit w łazience – inspiracja naturą

Naturalne piękno granitu jest synonimem elegancji oraz luksusu. Kamień ten umożliwia stworzenie aranżacji we wzorach i kolorach, które na pewno znajdą uznanie wśród osób ceniących sobie niebanalne aranżacje. 

Granit jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym kamieniem naturalnym w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się dużą trwałością, twardością oraz odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych. Można go zastosować zarówno na posadzkach, jako okładzinę ścienną, ale także obudowę wanny lub prysznica.

Granit w łazience – miejsca, w których się sprawdzi

Zastosowanie granitu w łazience daje duże możliwości kolorystyczne. Coraz bardziej popularne staje się zamieszczanie go na jednej lub trzech ścianach prysznica. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się także zastosowanie go jako element kamiennej podłogi z wbudowanym odpływem.

Bardzo interesującym rozwiązaniem może być umieszczenie wanny z jacuzzi na podeście, do którego będą prowadziły schody wyłożone kamieniem. Nie mniej okazale będzie prezentował się granit jako obudowa wanny, a także na ścianie czy podłodze.

Inną ciekawą opcją będzie wykonanie umywalki z granitu Jeśli powstanie ona z jednej bryły kamienia, bez widocznych łączeń poszczególnych elementów, będzie bardzo dobrze wpisywała się w koncepcję naturalnego wnętrza. Jeśli chodzi o kształt, to można zdecydować się na nieregularne formy tj. ścięty stożek, czy owalną misę. Koncepcję uzupełni granitowy blat.

Granit w łazience – kolorystyka

Jeśli mamy dużą łazienkę, wówczas warto ją zaaranżować na zasadzie dzielenia płaszczyzny za pomocą koloru. Najlepiej zastosować barwy – od jasnych od cieni, do ciemniejszych. Rozwiązanie to jest bardzo pomocne w zniwelowaniu efektu pustej przestrzeni. Jeśli nasza łazienka ma mały metraż, wówczas warto wykorzystać w niej jasne tonacje. Dzięki nim ściany optycznie się oddalą, co sprawi, że łazienka zostanie powiększona. Dla wzmocnienia tego wrażenia warto zawiesić na ścianie lustro, które odciąży aranżację.

Naturalne pochodzenie granitu sprawia, że jest on materiałem niepowtarzalnym i wyjątkowym w domowych wnętrzach. Występuje w dwóch odmiennych strukturach. Pierwszą wyróżniają motywy użyleń i wzory. Druga z kolei charakteryzuje się ziarnem różnej wielkości. Ten kamień naturalny dostępny jest w odcieniach od jasnych beżów przez szarości po brązy i czernie. Decydując się na zakup kamienia naturalnego, warto skorzystać z porad architekta wnętrz. Doradzi on, jaki kamień najlepiej sprawdzi się w łazience i wskaże praktyczne rozwiązania, które nadadzą mu kamiennej trwałości.

Aranżacja granitu w łazience

fot. Grupa EGA