Dekoracje ścienne – odrobina wakacji w Twoim domu

Chociaż sezon urlopowy dobiega końca nie oznacza to, że musimy rezygnować z beztroskiego klimatu. Wystarczy kilka dekoracji, aby wprowadzić do wnętrza naszego mieszkania lub domu trochę słonecznego nastroju. 

Aby stworzyć klimat sprzyjający wypoczynkowi, wystarczy, że w dekoracji wnętrz wykorzystamy kilka odpowiednich dodatków takich jak na przykład dekoracje ścienne.

Dekoracje ścienne – fototapeta, czy plakat?

Inspiracją dla stworzenia wakacyjnego klimatu w naszym mieszkaniu są niewątpliwie widoki, jakie towarzyszyły nam podczas wyjazdów. Mogą je odzwierciedlić np. fototapety, plakaty czy też obrazy.

Przykład dekoracji ściennych

Dekoracje ścienne – wybierz motyw przewodni

Tyle ile jest kierunków na świecie do zwiedzania, tyle też kolorów, jakie tam zobaczysz. Każde z tych miejsc kojarzy się z określoną paletą barw. Możemy więc zainspirować się piaszczystą plażą, gdzie obok żółci, będzie towarzyszył nam kolor morski lub niebieski. Klimaty prowansalskie to zaś połączenie bieli oraz lawendy. Klimat orientu poczujemy wprowadzając do wnętrza czerwień, złoto i czerń.

Jakie dekoracje ścienne są w modzie

Możemy także stworzyć przestrzeń, która będzie kojarzyła się z powieścią „W 80 dni dookoła świata” – połączyć wiele miejsc w jedno. Pomysł dobry, ale czy dla każdego? To już kwestia gustu.

Fot. piXteria.pl