Zabezpieczamy mieszkanie w trakcie malowania

Podczas przygotowań do remontu wiele osób zapomina o zakupie materiałów zabezpieczających mieszkanie. Zazwyczaj jesteśmy zajęci wybieraniem nowych mebli, ozdób czy kolorów ścian. Używając malarskiej folii ochronnej unikniemy jednak niepotrzebnych strat. Sprzątanie po remoncie również okaże się łatwiejsze, bo podłoga i meble będą mniej zabrudzone. Rozłożenie folii pozwoli ochronić podłogę i meble przed spadającymi kroplami farby, pyłem i brudem. Już na etapie planowania warto więc zadbać o bezpieczeństwo wszystkich przedmiotów w mieszkaniu. W taki sposób unikniemy dodatkowych kosztów związanych z naprawą lub czyszczeniem mebli.

Ochrona podłogi

Ta powierzchnia jest szczególnie narażona na różne uszkodzenia i zabrudzenia. Wymaga więc zabezpieczenia za pomocą odpowiednich materiałów. Podłoga może być nie tylko zachlapane farbą, ale także narażona na uszkodzenia mechaniczne podczas przestawiania drabiny czy mebli. Sporym problemem i wrogiem dla podłogi będzie pył i kurz, który bardzo łatwo wniknie w różne szczeliny. Podłogę możemy zabezpieczyć folią ochronną lub tekturą. Sklep z folią ochronną oferuje mocną i wytrzymałą folię, którą można wykorzystać również do zakrycia mebli. Malarska folia ochronna sprawdzi się do zabezpieczenia każdego rodzaju podłogi: ceramicznej, gresowej czy drewnianej.

Rodzaje folii ochronnej

Najczęściej popełniany błąd to zakup najtańszej i najcieńszej folii. Słabej jakości produkt nie zapewni wysokiej ochrony. Będzie bowiem podatny na rozerwanie i uszkodzenie struktury w trakcie przesuwania mebli czy używania narzędzi do remontu. Folia ochronna jest więc dostępna w różnych wariantach. Wartości liczbowe mówiące o grubości są szczególnie ważne, ponieważ gruba folia zapewni najlepszą ochronę. Jakość ma zatem kluczowe znaczenie na zastosowanie i funkcjonalność. Cienka folia jest zazwyczaj sprzedawana w dużych ilościach w opakowaniu. Oznacza to, że nawet sprzedawcy zdają sobie sprawę z tego, że materiał nie posłuży długo. Będzie trzeba zastąpić go nową folią po dość krótkim czasie. Cienka folia przyda się do zabezpieczenia mebli w takim miejscu, gdzie jej przerwanie jest praktycznie niemożliwe. Dostępna jest również folia o średniej grubości, która może okazać się rozsądnym rozwiązaniem. Do zabezpieczenia podłogi będzie przydatna w przypadku krótkich remontów. Najlepszym rozwiązaniem jest gruba folia, która jest wyjątkowo wytrzymała. Możemy ją zastosować tam, gdzie ryzyko przerwania jest największe.

Jak wybrać dobrą folię?

Folia malarska to najważniejszy element zabezpieczenia podłogi i mebli podczas remontu. Dobrej jakości folia ochroni podłogę, meble i wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach. Niektórych przedmiotów nie warto bowiem usuwać z pokoju na czas remontu. Decydując się na remont na pewno wybieramy materiały i sprzęty najlepszej jakości. W ten sam sposób powinniśmy wybierać folię malarską. Dobrze wybrać produkt znanej i cenionej na rynku firmy, która na duże grono zadowolonych klientów.

Pozostałe zastosowania

Wytrzymałą folię możemy użyć do zabezpieczenia drzwi. Uniemożliwi ona przenikanie kurzu czy zabrudzeń do innych pomieszczeń. Podczas remontu trzeba zadbać również o okna. Domycie ubrudzonych farbą i kurzem okien będzie bowiem dość sporym wyzwaniem. Możemy do tego celu użyć folii malarskiej połączonej z taśmą malarską. W taki sposób zabezpieczymy szczeliny między szybą a ramą. Gruba folia ochronna sprawdzi się także do zabezpieczenia mebli przed rozdarciem materiału lub jego zabrudzeniem. Meble należy dokładnie zabezpieczyć, a taśmę przymocować do ich spodu.