Odmień pokój swojego dziecka w trzech krokach – fototapeta dla dzieci

Odmień pokój swojego dziecka w trzech krokach - fototapeta dla dzieciDzieci dorastają znacznie szybciej, niż byśmy chcieli. Chwilowe zachcianki i ulubione kolory naszych pociech bardzo szybko się nudzą. Im starsze dziecko, tym większe jego wymagania co do przestrzeni, w której spędza czas. Niestety pokoje dzieci nie dorastają wraz z nim, a często preferencje zmieniają się co kilka miesięcy. Podpowiadamy jak w trzech prostych krokach dokonać zmiany w pokoju dziecka, które ponadto są także łatwe do szybkiej zmiany aranżacji dzięki drobnym szczegółom. Pomogą nam w tym fototapeta dla dzieci, modułowe meble oraz dodatki.

1. Fototapeta dla dzieci

Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na przearanżowanie przestrzeni. Malowanie ścian jest bardzo żmudnym i trudnym zadaniem. Wymaga także wyniesienia lub zabezpieczenia wszystkich mebli oraz przedmiotów, których nie chcemy zachlapać farbą. Ponadto farba schnie powoli i intensywnie pachnie, wydzielając szkodliwe opary. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywnymi opcjami. Jedną z nich jest fototapeta dla dzieci. Producenci tych właśnie tapet prześcigają się w tworzeniu wzorów i kolorów, które zachwycą każdego młodego człowieka. Ich główną zaleta jest łatwość montażu i demontażu. Z powodzeniem można zastąpić dziecięce samochodziki bardziej dorosłymi widokami lub kształtami geometrycznymi. Ponadto umieszczane są tylko na jeden ze ścian lub na fragmencie ściany, dzięki czemu pozostałe trzy mogą pozostać dla zrównoważenia np. białe. Dzięki temu po kilku latach nie ma konieczności zmieniania dziecięcych barw na nowe, nowa fototapeta dla dzieci jest również dużo tańsza.

2. Meble modułowe

Są to bardzo popularne i budzące wiele pozytywnych emocji meble. Przy ich zakupie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jakość. Muszą wytrzymać wiele lat intensywnego dziecięcego użytkowania. Meble modułowe to takie, które dorastają wraz z dzieckiem. Łóżko spod którego wysuwa się biurko, biurko które daje możliwość podniesienie nóg, zamontowania większej ilości szuflad. Łóżko, które może być piętrowe, co zawsze jest dużą atrakcją dla dziecka, może zamienić się w zwyczajne łóżko. Elementy wyposażenia tego typu dają szereg możliwości aranżacji, ustawienia, zmian. Najlepiej zainwestować w takie w naturalnych kolorach – bieli, czerni lub brązie. Kolory te nigdy nie wychodzą z mody i pasują do wszystkiego.

3. Dodatki

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na odmienienie wnętrza są dodatki. Pozbycie się dużej ilości zabawek poprzez oddanie ich do przedszkola, żłobka, domu dziecka czy po prostu do innej znajomej rodziny, pozwala na oczyszczenie pokoju dziecięcego. Jest to zawsze dobry start dla dorastającego dziecka. Ponadto dodatki w postaci poduszek, obrazów i wielu innych elementów, które są stosunkowo tanie i bardzo łatwo je wnieść, wynieść i zamienić stanowią bardzo dużą wartość w przypadku aranżacji wciąż zmieniającego się pokoju.


Ofertę na fototapetę dla dzieci oferuje sklep Your Wall.