Lustra dekoracyjne do salonu, czyli na jakie dodatki stawiać urządzając pokój dzienny

Lustra dekoracyjne są jednymi z podstawowych dodatków do aranżacji wnętrza każdego mieszkania. Mimo tego, pomieszczenia różnią się stylami, dlatego warto dopasowywać je indywidualnie do każdego pokoju. To samo tyczy się luster. Jak je wybrać, gdy urządza się pokój dzienny? Podpowiadamy.

Czemu służą lustra dekoracyjne?

Obecnie lustro jest podstawowym elementem wystroju, który zapewnia wygodę podczas codziennego funkcjonowania. Ich nietuzinkowy wygląd może również pełnić funkcję dekoracyjną. Oprócz przeglądania się w nim czy korzystania w trakcie rutynowej pielęgnacji, dobrze jest przemyśleć, czy nie wzbogacić danego pomieszczenia o ładnie prezentujące się szkło. Lustra dekoracyjne nadają bowiem mu charakteru i elegancji.

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów tego typu. Rozpoczynając od klasycznych prostokątnych, przez podświetlane, na produkowanych zgodnie z sugestiami klienta kończąc. Wśród gustownych dodatków można znaleźć też panele dźwiękochłonne w połączeniu z lustrami mogą być jednocześnie praktyczne, jak i prezentować się jako gustowny dodatek.

Jak dobrać lustra dekoracyjne?

Duży wybór luster na rynku pozwala na zabawę aranżacją. Opcja prostokątna dobrze sprawdzi się naprzeciwko drzwi wejściowych. W przypadku małej przestrzeni w korytarzu lustro tego typu optycznie powiększy metraż.

Lustro powieszone poziomo będzie idealnym dopełnieniem salonu czy jadalni. Wpasuje się w przestrzeń nad meblem typu komoda czy konsola. Ściana nie pozostaje pusta, a przy okazji zostać wzbogacona się o dodatkowy element, który nada pomieszczeniu klasy.

Lustra dekoracyjne do salonu w wersji okrągłej to doskonały wybór do łazienek. Jeżeli pokój kąpielowy mieści się na poddaszu, zaokrąglone krawędzie lustra optycznie zamaskują otaczające skosy. Dzięki temu wnętrze wyda się optycznie większe oraz bardziej proporcjonalne.

Lustra dekoracyjne do salonu – jakie wybrać?

Coraz nowocześniejsze aranżacje salonu zmuszają producentów luster do tworzenia  bardziej dopasowanych produktów do różnych stylów. W przypadku małego metrażu salonu dobrze sprawdzą się mniejsze tafle szkła. Nie zdominują one przestrzeni, lecz subtelnie dopełnią ściany. Jeżeli salon jest spory, warto jest sięgnąć po zdecydowanie większy format.

Dobrze jest przemyśleć kwestię ramy dekoracyjnej. Jeżeli ceni się minimalizm, nie jest ona wymagana. Jeśli natomiast stawia się na bardziej wyszukany styl, można przemyśleć stworzenie ramy, która będzie dostosowana do konkretnego miejsca. Szeroki rynek luster dekoracyjnych jest bogaty w różne formy oraz formaty. Dzięki temu każdy klient znajdzie coś dla siebie.