Kanapa na środku pokoju

Kanapa na środku pokoju

Urządzając pomieszczenia w swoich domach przywykliśmy do ustawiania mebli pod ścianą. Oczywiście jest to zwykle uzasadnione niewielkim metrażem pokoju – w tym przypadku po prostu nie ma innego rozwiązania. Jeśli jednak dysponujesz bardzo przestronnym pokojem pomyśl nad ustawieniem kanapy w jego centralnym punkcie. Stoi za tym kilka mocnych argumentów.

Postawienie kanapy lub sofy na środku pokoju jest rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób aranżujących przestronne pomieszczenia, takie jak pokój dzienny, pokój do relaksu czy pokój dla gości. Oczywiście mebel, który zdecydujemy się wyeksponować powinien mieć nienaganny wygląd, gdyż będzie bez wątpienia głównym bohaterem pomieszczenia i jako pierwszy ściągnie wzrok każdej osoby je odwiedzającej. Dlatego też wszelkie zabrudzenia tapicerki czy przetarcia powstałe w wyniku wieloletniego użytkowania nie są w tym przypadku dopuszczalne. Jeśli jednak posiadacie nową kanapę w bardzo dobrej kondycji, a przy tym chwalącej się ciekawym designem, pomyślcie nad znacznym odsunięciem jej od ściany. Oto powody, dla których to jest naprawdę dobry pomysł.

Swoboda ruchu

Kanapa postawiona w centralnym punkcie pomieszczenia pozwala obejść się dookoła niczym kuchenna wyspa. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszelkie inne elementy pokoju stają się nieco łatwiej dostępne. Momentalnie łatwiej jest dostać się do wiszących wcześniej nad kanapą półek. Co więcej -plecy kanapy pozwalają postawić tuż za nią niski mebel, idealny na książki, płyty czy lampkę do czytania. Poruszanie się po pokoju staje się nieokreślone. Każdy domownik może wybrać wygodną sobie ścieżkę ruchu, która do tej pory była ściśle zdefiniowana przez sztywno ustawione meble. Sofa na środku wprowadza do przestrzeni nową świeżość i sprawia, że jest ona niebanalna i oryginalna!

Krąg do siedzenia

Jeżeli posiadasz tak duże pomieszczenie, że znajduje się w nim kilka kanap lub foteli, wysunięcie wszystkich tych mebli na środek pokoju i skierowanie względem siebie utworzy bardzo przytulny krąg, idealny do goszczenia przyjaciół i wielogodzinnych dyskusji rodzinnych. Centralnym punktem takiego ustawienia może stać się tym razem stolik kawowy, który nareszcie będzie mógł być w pełni wykorzystany. Zdecyduj się na takie ułożenie mebli, a szybko przekonasz się, że miejsce to stanie się ulubionym dla wielu domowników w ich wolnym czasie.

Umowna granica pokoju

Jeżeli Twój pokój dzienny spełnia kilka funkcji, ułożenie kanapy w jego centralnym punkcie może sprytnie posłużyć za oddzielenie jego części. Dla przykładu front kanapy może być miejscem relaksu dla dorosłych, a przestrzeń za jej plecami tworzyć strefę do zabaw dla dzieci lub część jadalną pokoju. Nie wszystkie projekty domów bowiem są na tyle rozległe, aby móc pozwolić domownikom na urządzenie tych pomieszczeń w zupełnym odosobnieniu. Wtedy z pomocą przychodzi kanapa i jej niezwykła siła całkowitej odmiany przestrzeni!