Grzejniki w stylu retro

Grzejniki w stylu retro podobnie jak sam styl retro stają się niesłychanie modne. Wzornictwo z lat 60. 70. i 80. wraca do łask.

Grzejniki w stylu retro

Styl retro cechuje to, że idealnie łączy epoki i kolory, a więc nadaje przestrzeni mocnej osobowości. Potrzebna jest niebywała odwaga, aby w śmiały sposób zestawiać ze sobą różne faktury czy kształty. Wyobraźmy sobie wnętrze z hipisowskim wzorem na tapecie, żyrandol o barokowym okazałości i zaokrągloną lodówkę z lat 50 z błyszczącymi elementami disco lat 80.

Grzejniki w stylu retro – przykładowe produkty i aranżacje

Grzejniki w stylu retro

Grzejniki w stylu retro

Idealnie w aranżacjach w stylu retro sprawdzą się grzejniki Kos V, Paros V oraz Ventil Compact.

Pionowy grzejnik Kos V to zamknięty w idealnie płaskiej płycie czołowej i łagodnie zaokrąglonych krawędziach grzejnik. Został zaprojektowany tak, aby wykorzystać wąską powierzchnię ścian w pobliżu dużych okien i drzwi.

Grzejnik Paros V to grzejnik pionowy, którego kształt wystrzega się ostrych krawędzi i załamań. Panel frontowy w tym modelu stanowi całość z osłonami bocznymi, a jego harmonijna linia przypomina wzornictwo lat 50.

Plan Ventil Compact to stalowy grzejnik poziomy o idealnie gładkiej płycie czołowej i niezwykle estetycznym wykończeniu. Może być podłączony z dołu lub – po demontażu wkładki zaworu – z boku, a dwa króćce przyłączeniowe umieszczone od dołu pozwalają na dyskretne ukrycie elementów instalacji.