Elektryczne ogrzewanie podłogowe MATEC

Elektryczne ogrzewanie podłogowe MATECOgrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność. Wpływa ono bardzo pozytywnie na komfort mieszkańców. Jednak jego instalacja jest bardzo skomplikowanym działaniem, które wymaga nierzadko przebudowy i bardzo inwazyjnych działań w całym domu. Bardzo często wykonanie takiego ogrzewanie staje się niemożliwe. Przykładem może być mieszkanie w kamienicy czy bloku. Dlatego też powstała alternatywa dla standardowego ogrzewania podłogowego. Są nią elektryczne maty grzejne, które są jednymi z najprostszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe zapewnia relatywnie szybki komfort cieplny poprzez równomierny rozkład temperatury w dogrzewanych pomieszczeniach.

Czym są maty MATEC?

MATEC jest grupą urządzeń, które stanowią źródło ciepła w elektrycznych systemach ogrzewania podłogowego. Głównymi produktami są maty o mocy 150 W/m2, a także regulatory temperatury, które są kompatybilne z elektronicznymi i wodnymi systemami grzewczymi. Ogrzewanie to jest popularną alternatywą dla tradycyjnych kaloryferów, których moc grzewcza jak dużo większa a ciepło generowane jest na podobnym poziomie. Maty pozwalają na zachowanie odpowiedniego komfortu przy zoptymalizowanej, niskiej temperaturze grzania. Ponadto podłogówka jest estetycznym wyjściem, które sprawdza się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i bardzo dużych salonach.

Montaż mat grzewczych

Maty są kładzione bezpośrednio na betonową wylewkę. O takim sposobie ogrzewania zdecydowanie należy pomyśleć na poziomie budowy domu, czy remontu. Na matę kładziona jest warstwa kleju oraz płytki czy inny rodzaj wykończenia podłogi. W domu już wykończonym również można zamontować mety grzewcze, jednak wtedy konieczne jest skucie wszystkich powierzchni. Dlatego mało kto podejmuje się kładzenia wyłącznie samych mat, z reguły są one wykonywane przy okazji generalnego remontu.

Zalety mat grzewczych

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, do których należy przede wszystkim równomierne oddawanie ciepła przez powierzchnię grzewczą, którą w tym przypadku jest cała podłoga. Ponadto elektryczne ogrzewanie podłogowe generuje niski nakład inwestycyjny oraz powiększa powierzchnie pomieszczeń dzięki eliminacji grzejników z pomieszczenia. Elektryczne maty grzewcze potrzebują dokładnego określenia strat ciepła i zapotrzebowania na to ciepło w poszczególnych pomieszczeniach. Dlatego nie jest możliwy ich montaż bez wypracowanego planu działania oraz rozmieszczenia poszczególnych elementów w domu.


Ofertę na maty grzewcze Matec prezentuje firma Zamel.