Top 5 pomysłów na prezent bez faux pas dla młodej mamy

Narodziny dziecka to wyjątkowa chwila w życiu rodziców, ale i bliskie osoby czują się w obowiązku odwiedzić maluszka i dać mu prezent. Ale coraz popularniejsza staje się także tradycja dawania prezentów młodej mamie. Jednak tutaj trzeba pamiętać, że wręczając jej prezent należy unikać takich, które raczej będą służyć dziecku, a nie jej. Dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam naszym zdaniem ciekawe pomysły, a dokładnie top 5 pomysłów.

Top 1: ekskluzywne pudełko czekoladek

Jak wiadomo prezent dla młodej mamy nie musi mieć wartości materialnej, ma to być mały upominek, który daje znać, że ona także jest ważna i odwiedzając jej dziecko, odwiedzamy także ją. Dlatego też nie musicie obawiać się, że Wasze fundusze nie pozwolą na to, by kupić ciekawy prezent. Jeżeli akurat w portfelu panuje pustka, to warto zdecydować się na zakup pudełka dobrych czekoladek. Wiele kobiet po porodzie ma gorsze samopoczucie i czują się samotne, dlatego też taki gest pokaże że i one są tak samo ważne. Oczywiście możecie zakupić czekoladki z supermarketu albo postawić na coś bardziej ekskluzywnego i zakupić czekoladki ręcznie robione. Można także wybrać francuskie makaroniki czy pyszne ciasto z dobrej cukierni.

Top 2: coś fajnego i dekoracyjnego

Nasza druga propozycja także przypadnie do gustu wszystkim mamom. Otóż polecamy Wam zakup Passe Partout, czyli stylowej choć minimalistycznej ramki na zdjęcia czy inne dekoracje. Taki dodatek jest nie tylko modny i będzie stanowił część aranżacji, ale dodatkowo jest maksymalnie funkcjonalny, bo młoda mama może w taką ramkę włożyć zdjęcia maluszka, czy odciski jego stópek. Możliwości jest więc sporo. Można także włożyć do nich rodzinne zdjęcie i powiesić nad kominkiem. Zatem jesteśmy pewni i to w 100%, że taki prezent się sprawdzi, a więc polecamy Wam zakup paspartu sklep z ramkami oferuje świetne produkty w bardzo korzystnych cenach, dlatego też warto zapoznać się z ofertą.

Top 3: audiobook, bądź też abonament na audiobooki

Jak wiadomo młoda mama jest bardzo zajęta, ale bądźmy szczerzy nie wszystkie dzieci należy do grupy high need baby, dlatego też gwarantujemy Wam, że nie każda matka pracuje 24 godziny na dobę, bo są maluchy, które przesypiają prawie całą noc. Dlatego też naszym zdaniem warto zdecydować się na zakup książki, ale nie musi ona mieć formy papierowej, bo można wybrać audiobooka, bądź też wykupić abonament do biblioteki audiobooków. Taka forma książek jest bardzo ciekawa, wszak można ich słuchać podczas relaksu czy chwili dla siebie bądź podczas joggingu.

Top 4: voucher na masaż

Matka też człowiek, a ojciec też rodzic, dlatego, gdy kobieta ma już zwyczajnie dość, to powinna zrobić wreszcie coś dla siebie i wybrać się na masaż. W tym czasie z dzieckiem może zostać ojciec i tutaj przeszkodą nie jest nawet to, że karmisz piersią. Wszak mleko możecie wcześnie odciągnąć laktatorem, a następnie włożyć do lodówki. To chyba nic trudnego podgrzać, a następnie podać je dziecku. Tak mężczyzna i ojciec dziecka sobie z tym poradzi. Dlatego dobrym pomysłem na prezent bez faux pas jest voucher na masaż, ewentualnie na jednodniowy pobyt w SPA.

Top 5: płyta z muzyką relaksacyjną

Czas najwyższy przejść do ostatniej naszej propozycji, a jest nią płyta z muzyką relaksacyjną. Otóż nie tylko pozwala się odprężyć, ale także uspokaja. Warto wspomnieć także o jednej, ale też bardzo dużej zalecie, a dokładnie o tym, że pozwala szybciej zasnąć. Bezsenność i przemęczenie – z tym często mają do czynienia matki. Stres i odpowiedzialność je przytłacza, dlatego wcale nie głupim pomysłem jest zakup takiej płyty.

Skoro była mowa już o prezentach, które warto kupić, to przedstawimy Wam czego na pewno nie należy kupować. I oto pierwszą pozycją w naszym niechlubnym rankingu przyznajemy karnetowi na siłownię. Chyba nie musimy tłumaczyć dlaczego. Także bielizna modelująca to raczej zły pomysł. Oczywiście w tym zestawieniu nie może zabraknąć dużych podpasek na połóg. Oj żadna matka nie będzie tym zachwycona. Jeżeli kupujecie coś młodej mamie, to prezent powinien jej służyć, a paczka pampersów absolutnie się nie sprawdzi. Nie polecamy także zakupu prezerwatyw, tak na wypadek…