Nawilżanie powietrza – jaki ma wpływ na meble w domu?

Suche powietrze to bardzo częste zjawisko w wielu polskich domach, które nie wpływa pozytywnie na układ oddechowy, ale także na sprzęty, czy nawet meble. Jeśli nie wiemy na jakim poziomie jest wilgotność w naszych domu, możemy łatwo to sprowadzić, np. przy pomocy specjalnych termometrów elektrycznych określających także stopień wilgotności. Gdy powietrze jest za suche warto je dodatkowo nawilżyć. Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem problemu z suchym powietrzem, a także zanieczyszczeniami.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza skuteczny w oczyszczaniu i nawilżaniu

Zacznijmy od tego jak i na co wpływa suche powietrze. Wilgotność powietrza w naszych domach powinna wahać się między 40% a 60%, wówczas jest niemal idealnie. Jeśli natomiast wilgotność powietrza spada poniżej 40%, mamy do czynienia z suchym powietrzem. Po czym jeszcze można wnioskować, że powietrze w mieszkaniu jest zbyt suche? Częsty suchy kaszel, infekcje układu oddechowego, czy bóle głowy, rzutuje to także na sen domowników, szczególnie także osób chorujących na alergie wziewne. Nie każdy zdaje sobie także sprawę, że suche powietrze negatywnie wpływ również na sprzęty, meble, a także rośliny w naszych domach. Przez obniżona wilgotność mogą one tracić swój blask, wysuszać się, doprowadzają, np. do trzeszczenia, czy nawet pęknięcia, rośliny natomiast tracą swój blask, a do kwitnienia może nawet nie dochodzić. Skoro suche powietrze działa tak negatywie, warto poszukać najlepszego sposobu na jego nawilżenie. W tej sytuacji możemy, albo chwytać się domowych sposobów, albo zainwestować w nawilżacz powietrza lub oczyszczacz powietrza w promocji z funkcją nawilżania. Ostatnia opcja wydaje się być najatrakcyjniejsza. Dlaczego?

Urządzenie z funkcją nawilżania, jak Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza, łączy w sobie dwie bardzo ważne funkcje, a mianowicie nawilżanie powietrza oraz skuteczne oczyszczanie, taki zabieg pozwoli odetchnąć pełną piersią, bez obaw o wdychanie zanieczyszczeń, których w powietrzu jest całkiem sporo. Filtr nawilżacza zastosowany w Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza, praktycznie bez udziału użytkownika nawilża nawet bardzo suche powietrze, co ważne samodzielnie dostosowując poziom nawilżania do panujących warunków, to nie tylko korzyść dla naszego organizmu , ale także mebli i roślin, które mamy w danym pomieszczeniu.

Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza 3 w 1- cena

Model od Sharp oczyszczacza powietrze, jonizuje oraz nawilża. Wszystko to przy wykorzystaniu tylko jednego urządzenia, to niemała oszczędność zarówno finansowa, jak i przestrzeni, szczególnie docenią tą opcje osoby, w których każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Oczyszczacz powietrza w promocji to chętnie wybierany sprzęt do nowoczesnych wnętrz, tworzący spójną i funkcjonalną całość. W profesjonalnych sklepach, oprócz korzystnych promocji, możemy także liczyć na wygodny system ratalny.

Oczyszczacz i nawilżacz marki Sharp to zdecydowanie bardzo dobry wybór wszędzie tam gdzie pojawiają się problemy z suchym powietrzem i zanieczyszczeniami.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl