Jak upiększyć wnętrze i nadać mu przytulności? Zrób to w 5 krokach

W przytulnym wnętrzu zdecydowanie milej spędza się czas, a jednocześnie się relaksuje. Ale wbrew pozorom uczynienie przestrzeni bardzo przytulnej, a przy tym niezagraconej oraz stylowej wcale nie jest łatwe. Dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak tego dokonać w 5 krokach. Gwarantujemy super efekt.

Krok pierwszy: w myśl filozofii Hygge

Czy wiecie, że Duńczycy to najbardziej szczęśliwy naród? A ich przepis na szczęście jest bardzo prosty, czyli docenianie drobnych rzeczy, ale i łączenie piękna z funkcjonalnością. Dlatego też Duńczycy aranżują wnętrza w myśli filozofii Hygge, która łączy skandynawską funkcjonalność z nutą stylu i dużą dawką estetyki. Dlatego też tworząc przytulne wnętrze, warto zainspirować się ową filozofią i poczuć to szczęście na własnej skórze. Zatem pierwszym krokiem do przytulnego wnętrza będzie zaopatrzenie go w poduszki. Tutaj możecie wybrać klasyczne kwadratowe, ale także te okrągłe, oczywiście w najmodniejszych kolorach, czyli szarości oraz w kolorze butelkowej zieleni, które doskonale się ze sobą komponują. Takie poduszki poza walorami estetycznymi są bardzo wygodne, a więc bez problemu możecie na nich położyć głowę i udać się na pół godziny „w objęcia Morfeusza”. Drzemka, szczególnie jesienią, chyba każdemu się przyda.

Krok drugi: trochę koców i pledów

Niektórzy są estetami w 100%, a niektórzy raczej wolą artystyczny nieład. Dla jednych i drugich absolutnym must have są pledy oraz koce. Poza walorami praktycznymi czy ochroną kanap oraz foteli przed zabrudzeniem sprawiają, że wnętrze staje się bardziej kameralne, ale i urokliwe. Zatem drugim krokiem do przytulnego mieszkania są właśnie okrycia w postaci pledów oraz koców. Zwróćcie oczywiście uwagę na ich design inspirowany geometryzmem lub naturą i to koniecznie w ciepłych barwach.

Krok trzeci: odpowiednie dekoracje

Cóż, dekorowanie domu czy mieszkania jest niebywałą przyjemnością, ale trzeba wiedzieć kiedy zachować umiar, bo z tym umiarem bywa ciężko, a jak wiadomo nadmiar bywa szkodliwy, a w tym przypadku zakrawa na kicz. Z kolei zbyt mało dodatków sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardzo surowe. Zatem, jak tych błędów uniknąć? Oczywiście wystarczy zasugerować się naszymi radami. Na samym początku należy znaleźć odpowiednie multiramki, w których można umieścić rodzinne zdjęcia, ale i rysunki dzieci. Jeżeli szukacie ciekawych, ale i niedrogich modeli, które są przy tym maksymalnie stylowe, to oczywiście koniecznie zajrzyjcie na stronę sklepzramami.pl. Pamiętajcie, aby wybierać modele utrzymane w jasnych kolorach bądź tych inspirowane drewnem, gdzie widoczne słoje i sęki dodają im unikalności. W takich multiramach możecie też umieścić plakaty ze złotymi zdobieniami. Kolejnymi elementami dekoracyjnym, które wpisują się w skandynawski styl, a przy tym można je uznać za ponadczasowe są oczywiście latarenki, w których można umieścić świece led, dzięki temu stworzy się w pomieszczeniu jeszcze bardziej przytulny klimat. Kolejną dekoracją, która wydaje się obowiązkowym elementem wyposażenia jest świecznik i tutaj możecie postawić na ten metalowy pięcioramienny, ale i drewniany.

Krok czwarty: coś miękkiego pod nogami, czyli dywan

Chodzenie po zimnych płytkach czy panelach jest mało przyjemne, gdy w domu chłodno, ale chodzenie po miękkim dywanie to już coś zupełnie innego. Dlatego też obok łóżka czy kanapy warto położyć dywanik. Może to być model w wersji fluffy bądź też biały z długim włosem. Ta druga opcja jest świetna, tylko, że mało praktyczna, ale tworzy wyjątkowo przytulny klimat w każdym wnętrzu.

Krok piąty: krótko i na temat, czyli fotel

I tak właśnie dotarliśmy do kroku piątego potrzebnego do stworzenia przytulnej przestrzeni, a jest nim umieszczenie we wnętrzu fotela typu uszak o pikowanej fakturze. Gdy macie ochotę na chwilę relaksu możecie w nim wygodnie usiąść i poczytać ciekawą książkę bądź zrelaksować się słuchając jazzu.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad, dzięki którym szybko i za niewielkie pieniądze stworzycie wnętrze tak przytulne, że spędzanie w nim czasu będzie przyjemnością, a jesienią czy zimą jeszcze większą.

 

Artykuł sponsorowany