Fotel butterfly i jego historia

Prostata, niesamowita wygoda i stylistyka nawiązująca do tropikalnego klimatu, tak w kilku słowach można określić fotel typu butterfly. Wymyślony na przełomie XIX i XX wieku nie od razu stał się modnym dodatkiem do wyposażenia wnętrz. Minęło sporo czasu zanim odkryto jak idealnie pasuje zarówno do wnętrz o klasycznym wystroju, jak i nowoczesnym i awangardowym. Upłynęło wiele lat nim twórcy fotela butterfly zostali docenieni, a wymyślony przez nich mebel stał się obowiązkowym wyposażeniem domu.

Fotel butterfly historia i pochodzenie

Mimo, iż wiele osób kojarzy i zna fotel butterlfly, nie wszyscy wiedzą jaka jest jego historia i jak wyglądał zanim zaczął zdobić nasze domy. Aby dowiedzieć się w czym tkwi sekret tego niezwykłego mebla, warto poznać jego pochodzenie. Twórcy fotela butterfly podczas tworzeniu jego pierwszych prototypów, inspirowali się krzesłami produkowanymi na potrzeby wojska. Mebel miał być nie tylko minimalistyczny i prosty, ale jednocześnie zapewniać maksimum komfortu. Metodą prób i błędów udało im się stworzyć fotel, który obecnie dla niektórych jest kultowy, a dzięki swojej estetyce, ponadczasowy.

Pozornie może się wydawać, iż fotel butterfly to nic szczególnego – ot, zwykły mebel, prosta konstrukcja, a na niej rozwieszona płachta materiału lub skóry. Jednak sekret sukcesu fotela butterfly tkwi właśnie w jego minimalizmie. Odpoczynek na nim budzi skojarzenia z wylegiwaniem się na hamaku, ponadto daje ukojenie zmęczonym plecom, zapewniając im optymalne podparcie. Nieprzypadkowa jest również nazwa fotela – jego lekka i minimalistyczna forma oraz prosta konstrukcja budzi jednoznaczne skojarzenia z motylem.

Mimo, iż prototyp fotela powstał w kilkadziesiąt lat temu, nadal jest pożądanym i modnym dodatkiem do domu. Jego design doceniają zwłaszcza miłośnicy klasycznych i eleganckich wnętrz, ale i surowych, pozbawionych zbędnych dodatków.

Fotel butterfly opinie

Wszyscy ci, którzy mieli okazję korzystać i odpoczywać na fotelu typu butterfly jednogłośnie twierdzą, iż mebel nie bez powodu cieszy się tak dużą popularnością. Jego okrojona, prosta forma doskonale komponuje się z meblami w niewielkim pomieszczeniu, z powodzeniem również może służyć na zewnątrz, jako fotel ogrodowy czy tarasowy. W zależności od wyboru rodzaju oraz koloru tkaniny siedziska i oparcia, można z łatwością dopasować go do większości pomieszczeń w domu, zaczynając od sypialni, na pokoju dla dziecka kończąc. Idealny zarówno do czytania książek i jak popołudniowej herbaty, jest pasującym dodatkiem do wnętrz.