Folia stretch – przezroczysta, czarna, a może niebieska?

W transporcie i branży opakowaniowej folia stretch jest niezbędna. Bez niej trudno byłoby właściwie zabezpieczyć różne rodzaje pakunków. Tę samą folię chętnie wykorzystujemy w domu, bo jej właściwości decydują o szerokim zastosowaniu. Do wyboru mamy jednak stretchową folię przezroczystą, ale i wykonaną w kolorze. Która z nich sprawdzi się lepiej i w jakiej sytuacji?

Transparentna na co dzień

Najbardziej znana i najchętniej przez nas wybierana jest stretchowa folia przezroczysta. Cokolwiek by nie zostało nią opakowane, można dostrzec zawartość. Do czego przydaje się w domu? Z powodzeniem może zastąpić klasyczne worki próżniowe. Oczywiście jej pierwotne zastosowanie jest inne, ale skoro mówimy o pakowaniu i opakowywaniu, weźmy ją pod uwagę. Worki próżniowe nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Ponadto zdarza się, że są nieszczelne lub uszkodzone i po czasie okazuje się, że do środka dostało się powietrze, wilgoć, a nawet zabrudzenia.

Decydując się na zastosowanie stretchowej folii zamiast worka próżniowego, można uzyskać ten sam efekt. Zyskuje się również na atucie dowolnego dopasowania do kształtu zabezpieczanych artykułów. Z workami próżniowymi nie mamy takiej szansy, bo dostępne są tylko w kilku, standardowych rozmiarach. Przezroczysta folia stretch do zakupienia pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html, chroni przed dostępem wilgoci i zabrudzeń, a dzięki jej transparentności widać zawartość. Porządkując w ten sposób domową garderobę, w razie konieczności łatwo odnaleźć te ubrania, które na daną chwilę są nam potrzebne.

Folia w wersji kolorowej

Poza przezroczystą folią stretchową, możemy wybrać kolorową: czarną, niebieską, czerwoną. Kiedy przydają się takie kolory? Przede wszystkim wtedy, gdy chcemy nie tylko zabezpieczyć zawartość, ale i zagwarantować, że nikt nie jej nie rozpozna. Tę możliwość wykorzystujemy głównie podczas pakowania przesyłek. Dzięki kolorowej folii stretch minimalizujemy ryzyko zaglądania do pakunku osób niepowołanych. A w jaki sposób tę cechę wykorzystamy w domu?

Mając do dyspozycji kilka kolorów można posegregować wszystkie rzeczy, które w ten sposób zabezpieczamy. Oznaczyć je, by w momencie szukania artykułów z danej kategorii, nie być zmuszonym do robienia rozgardiaszu. Ubrania w niebieskiej folii, a zabawki w czerwonej? Proszę bardzo – szybko, sprawnie, bezproblemowo.

Niezależnie od koloru, wszystkie rodzaje folii stretch spełniają te same funkcje i posiadają identyczne właściwości. Barwa to jedynie dodatkowy element, ale często przydatny. Warto przemyśleć, co i w jaki sposób chcemy uporządkować, zabezpieczyć, zorganizować, i na tej podstawie wybrać stretch o danym kolorze.

Wybór barwionej folii ma również ten atut, że jeśli z jakiegokolwiek powodu chcemy ukryć zawartość, okaże się ona wydajniejsza. Przezroczystą trzeba owijać przynajmniej podwójnie, by zapewnić całkowitą niewidoczność wnętrza pakunku. Z kolorową wystarczy jednokrotne opakowanie.