Elastyczny stelaż pod materac – poznaj jego zalety

Wybór odpowiedniego stelaża pod materac ma sporo zalet. Warto zwrócić na to uwagę, kupując nowe łóżko lub zmieniając wyposażenie dotychczas używanego. Dobrze dobrany produkt tego typu jest właściwym podparciem dla ciała podczas snu, wpływa też pozytywnie na czas trwałości materaca oraz pościeli.

Materac dopasowujący się – wygodny sen dla zdrowia i urody

Kupując elastyczny stelaż pod materac w Lubinie można znacznie podnieść komfort snu i to od razu. Stelaże podpierają materac w odpowiedni sposób. Wysoką jakość i elastyczność gwarantuje wykonanie z drewna, a dokładniej z szeregu listewek. Sklejka bukowa lub brzozowa jest lekka i jednocześnie wytrzymała.

Za oczekiwane cechy stelaża odpowiada mocowanie listew do ramy. Materace ze stelażem drewnianym elastycznym nie są aż tak narażone na obcieranie, bo tworząca je w dużej części pianka nie ma kontaktu z twardym drewnem. Warto zdecydować się na taki model mając nowoczesne łóżko i droższy materac, bo uda się ograniczyć jego niszczenie.

Materace ze zdejmowanym pokrowcem – czy warto?

Stelaż to nie wszystko, choć z całą pewnością gwarantuje znaczne zwiększenie wygody. Związane z materacem i jego higienicznym użytkowaniem są również pokrowce oraz ochraniacze. Dobrym wyborem jest np. wodoodporny ochraniacz na materac. Jest tylko trochę droższy od zwykłego modelu, a zapewnia spore korzyści.

Materace specjalistyczne czy takie zwykłe, używane na co dzień są trudne do samodzielnego prania i suszenia. Można – i trzeba – czyścić je w delikatny sposób, ale np. w przypadku zamoczenia pojawia się problem. Wspomniany wodoodporny ochraniacz sprawia, że materac jest zabezpieczony przed wilgocią.

Stelaże do łóżek regulowane – nowoczesne rozwiązanie

Dobrym pomysłem w wielu przypadkach jest inwestycja w regulowany stelaż. Te modele pasują do różnych łóżek, można w nie wyposażyć tradycyjne łóżka bukowe w Lubinie czy też lekkie łóżka dziecięce. Możliwość regulacji ułatwia maksymalne dopasowanie do rozmiarów mebla i samego materaca.

Podsumowując, inwestycja w dobrej jakości stelaż elastyczny jest korzystna z wielu powodów. Poprawia się higiena snu, a części łóżka, m.in. materac wolniej się zużywają.