Trendy w łazience 2022 – jak urządzić ją, aby była modna?

Trendy w łazience 2022 to przede wszystkim stawianie na moc kolorów, a wśród nich wszechobecne kontrasty, które dominują w modnych salonach kąpielowych. Można z powodzeniem stawiać na nieśmiertelny duet bieli oraz czerni, jak również zielenie – a wśród nich butelkową wersję. Można z powodzeniem powiedzieć, że ta właśnie w tym roku wiedzie prym. Nie bez znaczenia pozostaje także rola stylu eko, jak również japandi oraz boho. Modne salony kąpielowe 2022 pełne są tego rodzaju dodatków inspirowanych naturą, jak i materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu, tudzież pochodzących właśnie z niego. Mowa np. o drewnie czy też kamieniach typu marmur czy też granit.

Trendy łazienkowe 2022 – postaw na naturalne kamienie

Kamienie naturalne już od wielu sezonów pojawiają się w salonach kąpielowych. Od lat prym wśród najbardziej pożądanych wiódł marmur i w roku 2022 niewiele się zmieni. Jest on cały czas na topie, a jego popularność z miesiąca na miesiąc rośnie w siłę. Zestawiony ze złotymi dodatkami wespół na przykład z czarną armaturą stworzy łazienkę, która będzie nie tylko utrzymana w najnowszych trendach, ale i szalenie elegancka oraz funkcjonalna. Można także stawiać na połączenia marmuru z tapetą – w końcu nieszablonowe zestawienia są jak najbardziej wskazane, jeśli myślimy o stworzeniu przestrzeni zarówno modnej, jak i eleganckiej oraz nieoczywistej. A takie właśnie są modne w roku 2022.

Modna łazienka 2022 – postaw na moc kontrastów

Szalenie modne w roku 2022 jest docenianie mocy kontrastów. Śmiało można powiedzieć, że łączą one w sobie podejście do tego, że nie musimy martwić się o charakterystyczną aranżację wnętrza z tym, że będzie ono utrzymane w najnowszych trendach wnętrzarskich 2022. Można więc śmiało zestawiać ze sobą czerń z bielą, jak również zieleń z błękitem czy też inne barwy ziemi. Bo to właśnie one są modne w tym roku – styl eko dominuje wśród najbardziej topowych. Kroku dzielnie dotrzymują mu zarówno japandi, jak i boho.

Modna łazienka 2022 – postaw na prostokątne płytki

W tym roku prostokątne płytki nadają łazienkom animuszu. Można je montować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Projektanci stawiają także na jodełkę i bardzo dobrze – wychodzenie poza strefę oczywistości jest jak najbardziej wskazane. Nie bez znaczenia pozostaje także rola mozaiki i jej różne warianty kolorystyczne. Pamiętajmy o tym tworząc ciekawą i niebanalną łazienkę 2022.