Nakrycia stołu z lnu – eleganckie z natury

Zastanawiasz się, w jaki sposób udekorować stół na ważne wydarzenie? A może chcesz, aby każdego dnia zachwycał on swoim atrakcyjnym wyglądem domowników? Postaw na len! Lniane obrusy, bieżniki i serwetki są obecnie jednym z hitów w aranżacji wnętrz. Dlaczego warto je mieć? Co wybrać? Gdzie je kupić? Zobacz!

Len znów popularny

Materiały lniane kiedyś były bardzo popularne, ale z czasem wyparła je bawełna. Teraz znów są wybierane coraz częściej i można zobaczyć je w wielu aranżacjach – nowoczesnych i tradycyjnych.

Len jest rośliną, z której pozyskuje się róże surowce, w tym także włókna, z których powstają wytrzymałe, trwałe tkaniny, które wyróżniają się charakterystycznym, luźnym splotem oraz naturalną tendencją do gniecenia. Kiedyś len często krochmalono, aby był sztywny, lecz teraz docenia się jego efektowne gniecenia, które nadają mu niebanalny wygląd.

Wykonane z lnu dodatki mogą zagościć w każdym wnętrzu. Bardzo często wybierane są one do sypialni – prawdziwym hitem jest pościel lniana. Również z lnu szyje się efektowne zasłony. Także bardzo popularne są nakrycia stołu z lnu, którym chcemy przyjrzeć się bliżej. Co warto wybrać?

Nakrycia stołowe z lnu – przegląd

Z lnu powstaje wiele efektownych nakryć stołowych, dlatego też można udekorować nimi cały stół na każdą okazję. Co wybrać?

Obrusy lniane

Najczęściej kupowane są wykonane z lnu obrusy, które oferowane są w różnych wielkościach i kolorach. Najczęściej kupowane są obrusy z lnu w kolorach białym, kremowym, beżowym oraz szarym, jednak także dostępne są one w wielu innych wariantach do wyboru.

Do nowoczesnej aranżacji wspaniale sprawdzą się obrusy o prostym wzornictwie, bez zbędnych ozdób, natomiast do tych klasycznych obrusy z dodatkowymi haftami, koronkami, które wspaniale wyglądają we wnętrzach tradycyjnych, rustykalnych.

Bieżniki z lnu

Lniany bieżnik, czyli długi obrus, może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i jako dodatkowe do obrusu już ułożonego na stole, aby stworzyć na nim kontrastowe pasy.

Lniane serwetki

W sprzedaży można znaleźć także serwetki lniane – https://lnianyzaulek.com/production/pl/kategoria/obrusy-lniane które doskonale nadają się zamiast zwykłych serwetek papierowych, a także mogą służyć do umieszczenia ich pod talerzami. Serwetki z lnu także dostępne są w wielu ciekawych wariantach, między innymi jako proste, z ozdobnymi obszyciami, z koronkami czy haftami.

Gdzie kupić obrusy i serwetki z lnu?

Lniane nakrycia stołu można obecnie zakupić w wielu miejscach, między innymi w sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyrobów lnianych, gdzie asortyment jest najszerszy. Zamówienia mogą być składane również online.