Gdzie szukać gadżetów do dekoracji? – nietypowe inspiracje

Gdzie szukać gadżetów do dekoracji? - nietypowe inspiracjeChcesz, aby twoje mieszkanie wyglądało nietuzinkowo? Jeśli szukasz niebanalnych gadżetów, zapomnij o ramkach na zdjęcia ze szwedzkich sklepów meblowych oraz designie z poradników wnętrzarskich. Jeśli chcesz oryginalnych dodatków, musisz ich szukać w nietypowych miejscach!

Jeśli chcesz, aby wnętrze wyrażało twój styl, nie bój się podejmowania odważnych decyzji. W momencie, gdy wszyscy znajomi ozdabiają ściany pokojów dziennych egzotycznymi pamiątkami z podróży, plakatami przedstawiającymi sielskie lub miejskie widoki, czy drukowanymi obrazami, ty idź pod prąd i ozdób szukaj w innych miejscach.

Wizyta na lokalnym bazarze, targowisku staroci, w secondhandzie czy supermarkecie może dostarczyć inspiracji. Pretekstem do poszukiwań mogą być nawet sklepy online, na przykład Auchan albo Frisco. Opinie dekoratorów na temat odpowiedniego wystroju wnętrz są ważne, ale jeszcze ważniejsza jest twoja własna intuicja.

Supermarkety – skarbnica inspiracji

Szukasz ładnego wazonu, kompletu filiżanek albo ramek na zdjęcia? Oferta niektórych supermarketów i sieciówek może cię przyjemnie zaskoczyć. Przykładowo, ciekawe dodatki znajdziesz w Zara Home oraz Tesco. Także i inne supermarkety mają w sprzedaży gadżety do domu. Sprawdź Auchan oraz Frisco. Opinie o tych supermarketach są bardzo korzystne, a ich oferta artykułów do domu jest konkurencyjna.

W marketach online znajdziesz nie tylko tkaniny, ramki na zdjęcia, serwetki i różnego rodzaju bibeloty. Skrzynka na warzywa lub na wino może być świetnym zakupem, który zainspiruje cię do DIY. Takie artykuły znajdziesz na przykład we Frisco. Opinie o DIY często niesłusznie zakładają, że jest to trudne i pracochłonne. W praktyce jednak nie potrzeba wielu umiejętności, aby wyczarować nietuzinkowe dodatki.

Targi staroci – ratuj stare meble

W każdym większym mieście na pewno znajdziesz bazar, na którym kupisz używane meble, obrazy, świeczniki, figurki. Artykuły dekoracyjne kupowane z drugiej ręki są bardzo oryginalne, mają nierzadko okazyjną cenę i jednocześnie możesz mieć pewność, że niewiele osób będzie miało w domu podobne przedmioty.

Targi staroci są doskonałym pomysłem, jeśli chcesz uniknąć meblowania domu w takim samym stylu, jak inni. Dodatkowo, wizytę w takim miejscu możesz potraktować jako źródło inspiracji. Wiele osób właśnie od kupienia pozornie nienadającego się już do użytku mebla rozpoczęło swoją przygodę z renowacją krzeseł, regałów i stołów.

Secondhandy – jeśli lubisz niespodzianki

W sklepach z używaną odzieżą często znajdziesz działy z akcesoriami do domu. To prawdziwa skarbnica gadżetów – masz równe szanse znalezienia tam zepsutego radia, jak i porcelanowej zastawy kawowej dla sześciu osób. W bardzo okazyjnych cenach zaopatrzysz się tam także w tkaniny oraz wszelkiego rodzaju bibeloty. Tylko od ciebie zależy, jakie miejsce zajmą one w twoim pokoju dziennym.