Naklejki do kuchni – przydatne, czy nie?

Spośród wielu metod aranżacji i ozdabiania pomieszczenia kuchennego, naklejki do kuchni wzbudzają szczególne zainteresowanie klientów. Co jest przyczyną tego zjawiska? Czy warto postawić na taką ozdobę?

Miejsce pracy

Kuchnia jest przede wszystkim miejscem pracy – przyjemnej (dla wielu), lecz wciąż pracy. Przygotowanie produktów spożywczych pod przyrządzenie potrawy wiąże się z szeregiem czynności takich jak mycie, cięcie, krojenie, smażenie, mieszanie sosów – wszystko to wymaga skupienia i dobrej organizacji miejsca pracy. Ponadto, wysokie temperatury i parowanie sprawiają, że na ścianach kuchni odkłada się woda, a czasem bywają zachlapane którymś z używanych produktów.

Z tych powodów warto zadbać, aby ów kuchenne ściany były przykryte tworzywem, z którego łatwo można zmyć cokolwiek z wymienionych powyżej rzeczy. Tradycyjnie, w kuchniach kładzie się kafelki – a przynajmniej w ich najbardziej newralgicznych miejscach, jak okolice zlewu i kuchenki. Czy jednak kafelki są jedynym wyjściem z sytuacji? Otóż nie; można zastosować jeszcze fototapetę lub naklejkę.

Jak stosować?

Rozwiązanie polegające na przyklejeniu w kuchni naklejki lub fototapety jest bardzo proste, stosunkowo tanie i z możliwość zamówienia online. Wystarczy zmierzyć powierzchnie, na której ma zostać umieszczona i zamówić ten wymiar w wybranym wzorze – lub własnym, wysłanym do firmy oferującej ten rodzaj usług.

Umocowanie, czyli przyklejenie jej jest łatwe i szybkie; naklejki tworzone zmyślą o kuchniach lub łazienkach są produkowane z tworzyw odpornych na namoknięcie i przystosowanych do mycia, lub ścierania, co często ma miejsce podczas kuchennych prac. Gdy się znudzi lub zniszczy – równie łatwe jest jej usunięcie lub zastąpienie nową. Czasem słychać opinie, że naklejki na ściany są mało gustowne i niezbyt pasują do wizji przytulnego domu, lecz naszym zdaniem wszystko zależy od wybranego wzoru.

Nowoczesne podejście do designu i aranżacji wnętrz pełne jest łączenia faktur, motywów i stylów, dlatego w ostatnich latach, po krótkim czasie nieobecności, fototapety stały się na nowo modne.

Czytałeś już?  Estetyczne i zdrowe drzwi sosnowe

Odpowiedź do artykułu “Naklejki do kuchni – przydatne, czy nie?

  1. franio

    fajny artykul, nie patrzylem nigdy na kuchnie jak na miejsce pracy a faktycznie nim jest. zawsze slyszalem ze foto tapety sa badziewne, ale obecne wzory mi sie podobaja, pomysle o tym robiac jakis remoncik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *